Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот ...

Нова еколошка катастрофа му се заканува на Охрид

Студенчишкото блато не смее да се третира како нечиј двор, или паркинг за неколку ситни капиталисти за кои Блатото е поплавена ливада...

Заев контра Филипов за „Macedonia the GReat”: Зошто за сите да...

Премиерот Заев контра претседателот на грчко-македонската експертска комисија Филипов: додека за вториот е важна одредбата од преспанскиот договор дека ниедно име на...

Дали Мицотакис (ќе) го почитува Преспанскиот договор?

Откако пред неколку дена во Солун грчкиот премиер Мицотакис ја промовираше маркетиншката кампања „Macedonia the GReat“за грчките производи од регионот Македонија, премиерот...

САД и Франција со поддршка за пристапувањето на Северна Македонија во...

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и францускиот министер за надворешни, Жан-Ив Ле Дриан, на маргините на министерскиот состанок на Глобалната коалиција за...

Солза Грчева: Macedonia is GReat е добар повод да се запали...

Macedonia is GReat е добар повод да се запали договорот, порача претседателката на партијата „Глас за Македонија, Солза Грчева. Таа  на својот...

Францускиот нон-пејпер на разгледување во Владата, Париз бара новата методологија да...

Обновениот пристап во процесот на проширување на Европската унија што го бара Франција, во кој владеењето на правото и темелните права остануваат...

160 животи згаснуваат годишно во сообраќајни несреќи во земјава

17 ноември е светски ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди, на милионите лица кој изминатите години трагично го загубија животот...

Зеколи: Гестот на Грција со Macedonia the GReat е понижувачки

Политичкиот аналитичар и поранешен македонски амбасадор Арсим Зеколи е разочаран од отстуството на секаква реакција откако грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис...

МНР изненадено: Слоганот Macedonia the Geat, ја подрива довербата!

Македонското Министерство за надворешни работи не било информирано за грчката намера за изготвување или за промовирањето на маркетиншкиот слоган Macedonia the...

Follow us...

3,064FansLike
138FollowersFollow
409FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“.

Ѓоргиевски ѝ одговори на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски.

Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот ...