Села и Тимоние разговараа за „Нон Пејперот„ и ставот на Франција...

Тие разговараа за ставот на Франција кон Македонија и Албанија во однос на нивниот пат кон ЕУ и „Нон Пејперот„ на Франција...

Георгиевски бара ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ да бидат исклучени од наредните избори

Првиот човек на ВМРО НП, Љубчо Георгиевски бара од ДИК да ги исклучи ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ од претстојните избори во април наредната...

Мицкоски оствари средба со пратеникот во германскиот Бундестаг Кристијан Шмит

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Кристијан Шмит кој е пратеник во германскиот Бундестаг и потпретседател на ЦСУ.

Средби на Анѓушев со претставници од политичкиот и економскиот живот во...

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и Источен Медитеран „Нови стратегии –...

Варвициотис: ЕК да излезе со нова рамка за конечно да почне...

Очекуваме од Европската комисија да ја слушне, не само Франција, туку и другите земји членки на ЕУ, и многу брзо да излезе...

Даул: Неотворањето на преговорите со Скопје и Тирана ја отвора вратата...

Неотворањето на преговорите на ЕУ со Северна Македонија и Албанија е стратешка грешка со која е изгубен кредибилитетот на Унијата и со...

Демократскиот сојуз: Бракот помеѓу судот и политиката да се раскине

Мегааферата „Рекет“ јасно и недвосмислено ги потврдува оценките дека постои спрега помеѓу центрите на моќ, политичкото и бизнис-подземјето, како и мафијата, која...

Заев: Светлината на Европа е нашата водилка, кога тие светла згаснаа...

Светлината на Европа е нашата водилка. Сега кога тие светла згаснаа ние сме во темнина и кој знае каде може да тргнеме,...

Мемети: Заштитата на децата мора да има приоритетно значење

30 години по усвојувањето на Конвенцијата за правата на детето, на децата им се одземаат правата во речиси секоја област. Најголеми прекршувања,...

Фондот апелира на рационална употреба на антибиотици

Фондот за здравствено осигурување активно ја поддржува и годинава учествува во националната кампања за подигнување на јавната свест за правилно користење на...

Follow us...

3,859FansLike
138FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Пленковиќ: Новите правила што ги предлага Макрон за проширувањето – непотребни

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска изјави дека новите правила за проширувањето на ЕУ што ги предлага Франција се непотребни, бидејќи...

Партиски извори од СДСМ: Оливер Спасовски ќе биде технички премиер

Оливер Спасовски ќе го наследи Заев на премиерската функција во владата задолжена за организација на изборите дознава сител. Информацијата...

Села и Тимоние разговараа за „Нон Пејперот„ и ставот на Франција кон земјата

Тие разговараа за ставот на Франција кон Македонија и Албанија во однос на нивниот пат кон ЕУ и „Нон Пејперот„ на Франција...