Здравството најмногу пари ќе се троши на лекови за ретки болести,...

Во здравството догодина најмногу пари ќе се трошат на лекови за ретки болести, плати и капитални проекти за реновирање на болници и...

Заев: ЕУ бара прво да се осмисли ветингот па да се...

За спроведување на ветингот во судството ЕУ бара прво да се најдат начините тоа да се осмисли, па да се спроведе, гледајќи...

Уште девет земји застанаа зад писмото до ЕК за проширувањето

Уште девет членки на ЕУ се потпишаа на писмото со кое се бара преговори за Македонија и за Албанија во март. Минатата...

Дендиас: Ќе се обидеме во рамките на нашите можности да ја...

Не сум сигурен дека ние можеме да ја одведеме француската политика до промена, но сигурно ќе се обидеме, во рамките на нашите...

Автопатот „Арбен Џафери“ утре ќе биде затворен за сообраќај

Косовското Министерство за инфраструктура и транспорт објави дека утре, 23 ноември, од 9 до 16 часот ќе биде затворен за сообраќај делот...

„Таргет-Тврдина“: пристап до прислушуваните броеви имаа Мијалков, Грујевски и Николиќ

Звонко Костовски никогаш не ми даваше налог на ливче или усно, да маркирам некој број. Од Надица Николиќ добивав наредба да им...

Над 150 илјади евра исплатени на Јанева плус од платата, покажува...

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од...

Честитка од премиерот Заев по повод Денот на албанската азбука: Заедно...

Премиерот Зоран Заев денеска на својот профил на Фејсбук објави видео честитка до припадниците на албанската етничка заедница во Република Македонија по...

Пендаровски: Македонија и Србија делат заедничка историја и иста цел за...

Србија и Македонија се соседни земји кои немаат отворени прашања, а делат заедничка историја и имаат заедничка цел – членство во ЕУ,...

Ацо Колевски: Ние не можеме да утврдуваме одговорност кај Русковска

Обвинителката Вилма Русковска денеска нема да се појави пред Советот на јавни обвинители туку испратила писмено образложение за смс пораката што им...

Follow us...

4,116FansLike
140FollowersFollow
409FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Пендаровски се сретна со српската премиерка Ана Брнабиќ

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Србија, денеска во Белград оствари средба и со претседателката на Владата, Ана...

Маркирач од УБК: Мендух Тачи имаше псевдоним „швалер”, „деда” беше Арбен Џафери

Пензионираниот маркирач од УБК, Марјан Јанкуловски кој внесува броеви кои треба да се прислушкуваат, сведочејќи на денешното рочиште за „Таргет-Тврдина“ рече дека...

Здравството најмногу пари ќе се троши на лекови за ретки болести, плати и реновирање...

Во здравството догодина најмногу пари ќе се трошат на лекови за ретки болести, плати и капитални проекти за реновирање на болници и...