16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022
spot_img

CATEGORY

Шоубиз

Продуцентот на „Wolf of Wall Street“ уапсен за перење пари

Риза Азиз, продуцентот на хит филмот „The Wolf of Wall Street“ со Леонардо Дикаприо, е уапсен по обвинение за перење пари преку инвестициски фонд...

Згодни и заљубени: Изабел Голарт и Кевин Трап уживаат на грчкиот остров Миконос

Изабел Голарт и Кевин Трап повторно привлекуваат внимание со својот фит изглед на Миконос. Откако минатата година на популарниот грчки остров прослави за својата...

Тејлор Свифт – нов албум и нова колекција

Тејлор Свифт може да се нарече нова кралица на поп музиката. Светски познатата ѕвезда е првиот уметник кој има продадено над 4 милиони албуми...

Лина Пејовска откри дека нема дечко, па кажа кој е за неа победник во „Ѕвездите на Гранд“

Во 2016 година на своја 14-та година, малечката и талентирана ѕвездичка од Македонија, Лина Пејовска, со својот специфичен глас и талент го освои жирито...

Силвестер Сталоне со луксузна јахта крстосува низ Јадранот

Актерот Силвестер Сталоне (72) пристигна во Сплит со сопругата Џенифер Флавин (50) и ќерките Систин Роуз (21), Софија Роуз (22) и Скарлет Роуз (17). Тие...

Нов сингл на „Баклава“ со Дарко Рундек

Музиката е од Елена Христова, текстот од Дејан Сибиновски. Песната е снимена во музички студиа во Скопје и Загреб. Микс и мастер – Мите...

Бред Пит менува професија: Глумата е игра за млади

Американскиот актер, продуцент и активист Бред Пит ги изненади обожавателите со изјава во интервју за австралиски „Џеј Кју“. 55-годишниот холивудски шармер рече дека сѐ...

Грејс Џонс по само неколку минути ја напушти сцената на „Џејмс Бонд“

Британската пејачка, модел и глумица, Грејс Џонс ја напушти сцената на новиот филм „Џејмс Бонд“, само неколку минути откако се појави на неа. По повредите...

Лејди Гага и Бредли Купер повторно ќе разменуваат нежности пред камера?

Според информациите кои ги пренесува Hollywood Life, Лејди Гага и Бредли Купер планираат нова соработка на филмското платно. И повторно, додуша во други околности,...

Ирена Спасовска во бикини ужива на одмор во Египет

По многуте бури кои и се случија на личен план во последниве неколку месеци, фолк пејачката Ирена Спасовска деновиве е на одмор во Египет....
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com