17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022
spot_img

CATEGORY

Шоубиз

ГОДИНИТЕ НЕ ИМ МОЖАТ НИШТО: И во седмата деценија изгледаат одлично во бикини

Младите звезди сакаат да се пофалат на социјалните мрежи со своите тела, особено кога се на некоја од егзотичните дестинации. Но, тие можат да...

Животот им приреди голем удар, но судбината ги награди со три дечиња: Славниот пар ужива на заслужен одмор

Луисана Лопилато и Мајкл Бубле се релаксираа во Италија по крајот на неговата европска турнеја. Аргентинската актерка, позната кај нас по серијата „Млади бунтовници“, уживаше...

Еден детаљ по породувањето ќе ве остави подзинати: Александра Пријовиќ се соблече во бикини и ги истакна градите

Пејачката Александра Пријовиќ овие денови е на заслужен одмор во Монте Карло каде со својот сопруг Филип Живојиновиќ ужива по породувањето во март годинава. Младата...

Моника Белучи го откачи младиот љубовник

Италијанската глумица Моника Белучи се раздели со својот млад љубовник Никола Лефевр по две години поминати заедно, информираат светските медиуми. Според 54-годишната актерка, таа и...

Трудна Катарина вежба во теретана

Македонската менекенка и топ-модел  Катарина Ивановска е бремена по вторпат. Таа веќе е во петтиот месец од бременост и чека девојче. Манекенката постојано споделува...

Никогаш послаба, Селин Дион во мрежест фустан

Пејачката Селин Дион (50) присуствуваше на модната ревија на холандската дизајнерка Ирис ван Херпен (35) на Париската модна недела. Канадската пејачка веќе неколку години...

Во Академијата за Оскарите ќе има 50 отсто жени

Американската академија за филмска уметност и наука, која е задолжена за престижните награди Оскар, редовно е критикувана поради тоа што мажите во комисијата се...

Дипломираше Елена Петреска

Пејачката Елена Петреска дипломираше на Факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот поп музика. Дипломскиот концерт Петреска го одржа пред неколку дена. „Кој би...

Малиот Арчи ќе се крштева на 6 јули, церемонијата ќе биде приватна

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), и принцот Хари (34) станаа родители на синот Арчи на 6 мај и во моментот се подготвуваат за...

Сека Алексиќ го покажа трудничкото стомаче

На почетокот на јуни, Сека Алексиќ се пофали дека е бремена и повторно ќе стане мајка. Таа во бракот со Вељко го има синот...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com