17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
spot_img

CATEGORY

Шоубиз

Анастасија Ражнатовиќ: „Продолжи со својот живот“

Анастасија Ражнатовиќ е позната по тоа што не сака да го експонира својот приватен живот. Пред некое време ја заинтегрира јавноста со објавата дека...

Пејачката Анета Наковска се стегна во бикини!

Пејачката Анета Наковска со нејзиниот сопруг, бизнисменот Спиро Крлевски, веќе неколку години живее на релација Македонија-САД. Кога се овде, особено во летниот период, најмногу уживаат...

Дарко Спејко победи во „Големиот брат“, а сега влегува во „Задруга 3“

Кумановецот Дарко Спејко во 2015 година победи во реалното шоу „Големиот брат“. Иако по победата често добиваше многу прашања дали повторно ќе влезе во реално...

Која од „Дисциплина кичме“ се разбуди од кома

Фронтменот на групата „Дисциплина кичме" Душан Којиќ – Која се разбуди од кома, откако пред неколку дена беше хоспитализиран по претрпен мозочен удар. „Пред неколку...

Претепан до бесвест поранешниот на Дара Бубамара

Немања Безбрадица, поранешниот дечко на фолк-пејачката Дара Бубамара, вчера бил претепан и без свест бил пренесен во ургентниот центар во Белград. Поранешниот играч на...

БРЕНА СО 3AКAНА: Виктор објави фотографија од одморот на Ибица што не и се допадна на пејачката

Синот на Лепа Брена овие денови е на одмор на Ибица од каде на Инстаграм често споделува фотографии од paјската убавина. Една таква фотографија која...

Безос за прв пат ја проба својата јахта вредна 400 милиони долари

Најбогатиот човек на светот, основачот на „Амазон“, Џеф Безос летово за прв пат заплови со својата луксузна јахта „Летечката лисица“. Безос во моментов се...

Новак и Јелена Ѓоковиќ на романтична прошетка на плажа во Марбеља

Новак Ѓоковиќ деновиве тренира во Марбеља, а во слободното време му се посветува на семејството. 32-годишниот тенисер беше фотографиран на романтична прошетка со сопругата Јелена./femina.mk

Почина мајката на Ленче Кукиќ

Николчо Дедејски, братот на фолк-пејачката Ленче Кукиќ, откри дека неодамна, по кратко боледување, на 68 години починала нивната мајка Драга Дедејска. Тој се прости...

Ганка и Кедев, љубовта ги однесе на швајцарскиот врв Монк

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова заедно со нејзиниот партнер, каридологот Сашко Кедев,  го искачија швајцарскиот врв Монк кој  на 4.107 надморска висина. Цветанова на Инстаграм објави заедничка фотографија со Кедев, познатиот кардиолог кој беше и кандидат за претседател на Македонија. Ова не е прв пат тие да се искачат на некој...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com