-7.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022
spot_img

CATEGORY

Шоубиз

Линдзи Лохан гола го прослави 33. роденден

Актерката Линдзи Лохан се соблече гола за својот 33. роденден па со таква фотографија ги поздрваи следбениците на Инстаграм. Еден куп комплименти за...

Откако се разведе, Кајмакоски се врати во Виена

Даниел Кајмакоски, откако се раздели од сопругата Кристина Димитријевска се врати кај своите родители во Виена, градот во кој живееше од раното детство.  На социјалните...

Пејачката Љупка Најдановска се омажи за Грк, романтична свадба на Скијатос

Пејачката Љупка Бубе Најдановска, вчера се омажи за своето момче, Гркот Јанис Пападопулос. Тие свадбата ја направија на грчкиот остров Скијатос, на зајдисонце. На...

Кетрин Зета-Џонс со ќерка си- елеганти на ревијата Фенди во Рим

Кетрин Зета-Џонс беше меѓу славните гости кои уживаа во модното шоу на Фенди до Колосеумот во Рим. 49-годишната актерка изгледаше елегантно во црвен фустан со...

Продуцентот на „Wolf of Wall Street“ уапсен за перење пари

Риза Азиз, продуцентот на хит филмот „The Wolf of Wall Street“ со Леонардо Дикаприо, е уапсен по обвинение за перење пари преку инвестициски фонд...

Згодни и заљубени: Изабел Голарт и Кевин Трап уживаат на грчкиот остров Миконос

Изабел Голарт и Кевин Трап повторно привлекуваат внимание со својот фит изглед на Миконос. Откако минатата година на популарниот грчки остров прослави за својата...

Тејлор Свифт – нов албум и нова колекција

Тејлор Свифт може да се нарече нова кралица на поп музиката. Светски познатата ѕвезда е првиот уметник кој има продадено над 4 милиони албуми...

Лина Пејовска откри дека нема дечко, па кажа кој е за неа победник во „Ѕвездите на Гранд“

Во 2016 година на своја 14-та година, малечката и талентирана ѕвездичка од Македонија, Лина Пејовска, со својот специфичен глас и талент го освои жирито...

Силвестер Сталоне со луксузна јахта крстосува низ Јадранот

Актерот Силвестер Сталоне (72) пристигна во Сплит со сопругата Џенифер Флавин (50) и ќерките Систин Роуз (21), Софија Роуз (22) и Скарлет Роуз (17). Тие...

Нов сингл на „Баклава“ со Дарко Рундек

Музиката е од Елена Христова, текстот од Дејан Сибиновски. Песната е снимена во музички студиа во Скопје и Загреб. Микс и мастер – Мите...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com