10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021
spot_img

CATEGORY

Шоубиз

Сека Алексиќ го откри полот и името на второто бебе

Пејачката Сека Алексиќ на почетокот на јуни оваа година се пофали дека е повторно во блажена состојба. Таа е во брак со Вељко Пиљикиќ, со...

Јелена Карлеуша мора итно да оди на операција, докторите стравуваат дека може да остане неподвижна

Пејачката Јелена Карлеуша (40) важи за една од најсилните и најборбени жени во светот на естрадата и никогаш не зборува јавно за своите проблеми. Деновиве,...

Кајли Џенер на Инстаграм објави провокативни фотографии

Кајли Џенер на Инстаграм објави провокативни фотографии. Таа летува на тајна локација со својата ќерка Сторми и новата најдобра другарка Анастасија Караниколау, од каде што...

Бојана Атанасовска стана мајка на Ѓорѓи

Бојана Атанасовска, сега Скендеровски, вторпат стана мајка. Убавата вест ја сподели со фановите на социјалните мрежи. – Добредојде Ѓорѓи! Те сакам! – напиша таа на...

Ѓоковиќ купи стан во Мајами вреден 6,7 милиони долари

Освојувачот на Вимбелдон Новак Ѓоковиќ купи нов стан во Мајами вреден 6,7 милиони долари. Новиот дом на Србинот е со панорамски поглед на океанот,...

Џејсон Статам оди во втор план, дефинитивно неговата понежна половина е “мамец“ за погледи

Фустанот со длабок шлиц и провиден материјал бил вистински “мамец“ за погледи. Роси Хантингтон Вајтли го привлекла целото внимание на себе на премиерата на филмот...

По бурата во животот – Кајмакоски праша „Дали ова лице ви звучи познато“

Даниел Кајмакоски на јавноста стана познат со неговото учество во регионалното музичко шоу „Х фактор“ каде победи и ја направи Македонија горда, а потоа...

Додека се гледала со Федерер, Мирка била верена за султан

Сопругата на Роџер Федерер, Мирка, била верена за арапски султан кога ја почнала врската со познатиот тенисер. Роџер за веридбата на Мирка дознал неколку...

Џеф ја покажа новата девојка во јавноста

Џеф Безос, за прв пат пред јавноста се појави со својата нова партнерка откако се разведе, а тоа реши да го направи на финалето...

БРЕНА ГО УЦEHУВAЛА СИНОТ СТЕФАН: „Подари ми внуче ако сакаш стан“

Посинкот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Филип Живојиновиќ неодамна доби син. Иако, во семејството се радува на новиот член на семејството, Лепа Брена сепак...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com