6 C
Skopje
Sunday, May 9, 2021
spot_img

CATEGORY

Шоубиз

Тејлор Свифт – нов албум и нова колекција

Тејлор Свифт може да се нарече нова кралица на поп музиката. Светски познатата ѕвезда е првиот уметник кој има продадено над 4 милиони албуми...

Лина Пејовска откри дека нема дечко, па кажа кој е за неа победник во „Ѕвездите на Гранд“

Во 2016 година на своја 14-та година, малечката и талентирана ѕвездичка од Македонија, Лина Пејовска, со својот специфичен глас и талент го освои жирито...

Силвестер Сталоне со луксузна јахта крстосува низ Јадранот

Актерот Силвестер Сталоне (72) пристигна во Сплит со сопругата Џенифер Флавин (50) и ќерките Систин Роуз (21), Софија Роуз (22) и Скарлет Роуз (17). Тие...

Нов сингл на „Баклава“ со Дарко Рундек

Музиката е од Елена Христова, текстот од Дејан Сибиновски. Песната е снимена во музички студиа во Скопје и Загреб. Микс и мастер – Мите...

Бред Пит менува професија: Глумата е игра за млади

Американскиот актер, продуцент и активист Бред Пит ги изненади обожавателите со изјава во интервју за австралиски „Џеј Кју“. 55-годишниот холивудски шармер рече дека сѐ...

Грејс Џонс по само неколку минути ја напушти сцената на „Џејмс Бонд“

Британската пејачка, модел и глумица, Грејс Џонс ја напушти сцената на новиот филм „Џејмс Бонд“, само неколку минути откако се појави на неа. По повредите...

Лејди Гага и Бредли Купер повторно ќе разменуваат нежности пред камера?

Според информациите кои ги пренесува Hollywood Life, Лејди Гага и Бредли Купер планираат нова соработка на филмското платно. И повторно, додуша во други околности,...

Ирена Спасовска во бикини ужива на одмор во Египет

По многуте бури кои и се случија на личен план во последниве неколку месеци, фолк пејачката Ирена Спасовска деновиве е на одмор во Египет....

Селена Гомез се релаксира на плажа за моминска забава со пријателки

Селена Гомез со свои пријателки ѝ организира незаборавна моминска забава на нејзината добра пријателка и братучетка Присила ДеЛеон во Мексико. Големата група се релаксираше во...

Тејтум издејствува забрана против жена, која 10 дена тајно живеела во негов дом

Чанинг Тејтум успеа да издејствува забрана против жена, која десет дена тајно живеела во неговиот дом. Актерот поднесе тужба во судот во Лос Анџелес против...
- Advertisement -spot_img

Latest news