4 C
Skopje
Sunday, April 11, 2021

CATEGORY

Шоубиз

Нова војна на естрадата: Северина ѝ се налути на Лепа Брена

Според наводите на „Свет“, Северина Којиќ завојува со својот креативен тим, но и со својата сосетка на Бежаниска коса, фолк-ѕвездата Лепа Брена, со која одлучи да не зборува. Наводно,...

Анабела од Ханиоти се префрли на плажата во Пефкохори

Пејачката Анабела Атијас која е на одмор во Ханиоти реши да ја смени плажата. Имено, згодната пејачка денеска отиде до Пефкохори од каде објави три...

Меган Маркл дизајнира модна колекција

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, ќе дизајнира своја модна колекција во соработка со дизајнерката Миша Нона и со британските компании „Маркс енд Спенсер“, „Џон...

Пукна тиквата: Анастасија Ражнатовиќ раскина со момчето?

Наследничката на Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна се исели од нивната вила и живее сама. Како што пренесуваа регионалните медиуми таа наводно започнала да живее со своето...

Сузана Турунџиева во бикини ја покажа својата одлична фигура

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева замина на одмор. Таа на својот Инстаграм профил сподели фотографиии во црно бикини, а на која јасно се гледаат нејзините...

Познатата пејачка ја откачи публиката во преполн локал во Будва, не се појави на настап – а ова е причината

Пејачката Андреана Чекиќ требаше во среда на 31 јули да настапува во еден од најпознатите локали во Будва, но не се појави на закажаниот...

Почнува фестивалот на електронска музика „Грин бич”

Со настап на Пол Калкбренер, кој важи за лидер на современата светска електронска сцена, вечер кај хотел „Еуротел” во Струга ќе биде отворен 10-тиот...

Секси девојката на фудбалерот на Јувентус, искусна и во боречки спортови

Поради атрактивниот изглед, како и поради врската со познатиот фудбалер, Ниф ги има сите поволности да стане нова ѕвезда на друштвените мрежи. Девојката на еден...

Сигурно се сеќавате на Жаде: Се омажи со колегата од „Клон“, но љубовта не беше на нивна страна!

Бразилската актерка Џована Антонели иако скоро цела една деценија снимаше, стана голема везда дури по серијата „Клон“ или „Забранета Љубов“, а таа беше буквално...

Ми умреа ќерката и мажот, а јас добив рак: Потресна исповед на актерката Ева Рас

Ева Рас, позната тетарска, филмска и телевизиска актерка, сликарка и писателка. Родена е на 1 јануари 1941 година во Суботица, а од свои 18 години живее во Белград. Таа во својот живот доживува многу тешки моменти, од кои дел реши да сподели јавно. Најголемата болка таа ја доживеа кога ги изгуби 50-годишниот сопруг и 24- годишната ќерка, меѓутоа продолжи да се бори низ животот иако , завиена во црно. Таа се омажи...
- Advertisement -

Latest news