19 C
Skopje
Thursday, March 4, 2021

CATEGORY

Шоубиз

Почина актерот Рип Торн

Американскиот актер Рип Торн почина вчера во неговиот дом во Лејквил, Конектикат, на 88-годишна возраст. Причината за смртта не е соопштена, а никој од неговото...

Оваа е новата девојка на Аца Лукас – не се двоеја еден од друг

Оваа русокоса е новата девојка на Аца Лукас – не се двоеја еден од друг Аца Лукас конечно во јавноста ја покажа својата девојка Јована,...

Фатени на дело: Камила и Шон не ги тргаа рацете еден од друг!

Сите се прашуваа дали Кабила Кабејо и Шон Мендес се во врска, а сега конечно го имаме одговорот. Папараци ги уловија како се прегрнуваат...

Меган прекршила строго правило на крштевката на синот!

Иако нејзината модна комбинација на прв поглед изгледала како да се вклопува со кодексот на облекување, и овој пат Меган отстапила од правилата Откако станала...

Ким Кардашијан: Не дозволив псоријазата да ме направи несигурна

38-годишната Ким Кардашијан веќе 14 години се бори со псоријазата. Највидлива е на десната нога, но ѝ се појавува и на целото нејзино тело,...

Ќерката на Јохан и Соња Тарчуловски запеа на сцена во Турција – со „Македонско девојче“ ги воодушеви сите

Најстарата ќерка на Соња и Јохан Тарчуловски, Мелани, вчера пееше на караоке-напревар во Анталија, Турција, каде се на одмор. Таа пред повеќе од 3.000...

Лепа Брена на настап се појави со длабоко деколте – на 59 години изгледа фантастично

Лепа Брена на социјалните мрежи објави фотографии во бел фустан со длабоко деколте. Лепа Брена во октомври ќе наполни 59 години, но уште илјадници фанови...

Хајди Клум се разголе во Токио

Некогашниот супермодел Хајди Клум неодамна се омажи за 17 години помладиот музичар Том Каулиц.  По свадбата таа замина за Токио од каде сподели неколку...

Промоција на новата песна на македонското трио BDM

Македонското продуцентско трио BDM денеска ќе има промоција на нивната нова песна насловена „Run n’ Hide“. Во оваа песна тие за првпат соработуваат со...

Стинг го откажа концертот во Белгија

Познатиот британски пејач Стинг (67) го откажал синоќешниот концерт во Белгија поради здравствени причини. Со огромно жалење Ви соопштуваме дека настапот на Стинг на Џез...
- Advertisement -

Latest news