-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022
spot_img

CATEGORY

Хроника

Маж од тетовското бил нападнат од тројца негови блиски роднини

Тетово, 30 октомври- Триесет и осумгодишник од тетовското село Пирок вчера бил нападнат од тројца негови блиски роднини откако го виделе како излегува од...

Камион прегази старица

Прилеп, 30 октомври- Вчера во 17.00 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од улиците „Александар Македонски“ и „Цане Илиоски“, товарно моторно возило...

Едно лице потешко, а девет полесно повредени во седум сообраќајки

Скопје, 30 октомври- Еден возач на патничко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во седум...

Тешко повреден маж во сообраќајка кај Гостивар

Гостивар, 29 октомври- Тешко повреден маж во сообраќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат Гостивар – село Градец. Несреќата се случила помеѓу...

Турскиот бизнисмен чиј „мерцедес“ беше запален: Претпоставувам не сме добредојдени во Штип

Штип, 29 октомври- Сопственикот на опожарениот „мерцедес“ утрово во Штип е бизнисмен од Турција, кој има свој бизнис во градот, јавува ММС.мк. Во Професионалната територијална...

Тракторист починал одкако излетал од патот и се превртел

Скопје, 29 октомври- На 28.10.2019 во 09.30 часот било пријавено дека на ул.„7“ во с.Долно Соње, скопско,  трактор „масеј фергусон“, со скопски регистарски ознаки,...

Тетовец приведен поради сомнение за предизвикување пожар на Шар Планина

Тетово, 28 октомври- Тетовската полиција лишила од слобода 44-годишник од градот кој на Шар Планина при подготовка да направи скара, запалил оган што се...

Се судрија „голф“ и „БМВ“, седуммина повредени

Тетово, 28 октомври- Седум лица на возраст од 17 до 38 години се повредени во тешката сообраќајна незгода што се случи ноќеска на патот...

Загина 27-годишен прилепчанец во сообраќајна несреќа, две момчиња се повредени

Прилеп, 28 октомври- 27-годишник со иницијали Б.К. загина вчера на полноќ во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Прилеп – с.Ропотово откако возилото марка „пежо...

Шестмина малолетници осомничени дека сториле 27 тешки кржаби

Тетово, 25 октомври- СВР Тетово – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти вкупно 27 тешки кражби и обиди за тешки кражби и...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com