8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Патник демолирал автобус на ЈСП и го нападнал возачот

Скопје, 29 август- На 27.08.2019 во 21.50 часот во СВР Скопје бил приведен М.С.(32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот...

Почина двегодишната Ангела, која со специјален медицински авион беше испратена на лекување во Турција

Двегодишната Ангела која пред неколку дена итно, со специјален медицински авион беше испратена на лекување во Турција, сепак не преживе – објави Макфакс. Девојчето,...

Возач загина во сообраќајна несреќа на патот Македонски Брод – Самоков

Македонски Брод, 28 август- Четириесет и шестгодишен маж загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера во 18 часот на регионалниот пат Македонски Брод...

Скопјанец загина во сообраќајка во Автокоманда

Скопје, 28 август- Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила рано утрово во скопската населба Автокоманда. Според информациите на полицијата, околу 03:50 часот...

Крвава драма во Швајцарија: Иселеник од Македонија ја убил својата сопруга

И.Б, 37-годишник од Македонија, ја убил неговата сопруга во Швајцарија. Тој со нож ја убил неговата 34-годишна сопруга, пишува Индексонлајн. Пријател на жртвата, шокиран од настанот,...

Дваесет и две годишно момче нападнато од три лица

Скопје, 28 август- На 27.08.2019 во 02.55 часот во СВР Скопје, Џ.Х.(22) од Скопје пријавил дека на улица ,,Максут Садик’’ бил физички нападнат од...

Приведени четворица дилери на хероин во скопски Чаир

Скопје, 27 август- Хероин во 60 мали пакувања, марихуана и пиштол марка „Екол Фират Магнум ЕФ810399 Волтран“ се запленети во домовите на браќата Ф.П.(43)...

Тешко повреден мотоциклист, хоспитализиран на Клиника

Скопје, 27 август- Скопјанецот И.Х. (35) се здобил тешки телесни повреди откако синоќа, управувајќи мотоцикл „хонда“, изгубил контрола и паднал. Според МВР, несреќата се случила...

Се запали автомобил во движење во Ново Лисиче

Утрово околу 8 часот на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Ново Лисиче се запали автомобил, дознава Сител. Станува збор за автомобил марка "сеат кордоба" со скопски...

Камион удрил момче на велосипед во Муртино, итно пренесено во болница

Малолетен велосипедист се здобил со тешки телесни повреди откако бил удрен од камион во Струмичко. Вчера во 16.15 часот во село Муртино, струмичко, товарно моторно...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com