-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022
spot_img

CATEGORY

Хроника

Скопјанец каснат од куче скитник во Капиштец, дете нападнато во Инџиково

Скопје, 7 ноември- Вчера попладне во Полициската станица Центар, З.Ј. (44) од Скопје пријавил дека на ул.„Питу Гули“, нас. Капиштец бил каснат од куче...

Приведен Данец на „Деве Баир“

На Граничниот премин „Деве Баир“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, вчера во 18:10 часот од слобода бил...

Возило удри пешак на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар

Гостивар, 7 ноември- На 06.11.2019 во СВР Тетово било пријавено дека околу 14 часот на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, патничко моторно возило „сеат...

Пронајден починат маж во Кичево

Кичево, 7 ноември- Во полициската станица во Кичево вчера околу 18 часот било пријавено дека во месноста „Кошарани“ бил пронајден починат И. С. (63)...

Апсење во скопско: Приведен малолетник од Скопје поради поседување оружје

Скопје, 6 ноември- Вчера околу 15.42 часот во с.Огњанци, скопско, од слобода биле лишени А.М.(62) од Р.Албанија и малолетник од Скопје, бидејќи при преглед...

Две лица повредени во судир на трактор и автомобил во Гостиварско

Гостивар, 6 ноември- Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Гостивар – Градец, во Дебреше, помеѓу автомобил и...

Пронајдена марихуана кај млад скопјанец

Скопје, 5 ноември- Приведено едно лице од Скопје, на 24-годишно момче му пронашле марихуана. Според информациите на МВР, вчера во 23.45 часот, полициски службеници од...

Жена го истепала својот сопруг

Тетово, 5 ноември- Шеесет и двегодишен тетовец вчеравечер (4 ноември) околу 23 часот и 30 минути пријавил семејно насилство од неговата 50-годишна сопруга, со...

Старец од Тетово починал при пад во шахта

Тетово, 5 ноември- Тетовец на возраст од 77 години починал по пад во водоводна шахта, информира денеска СВР Тетово. Настанот се случил вчера во...

Тепачка пред угостителски објект во Маџари

Скопје, 4 ноември- Ноќеска 10 минути по полноќ било пријавено дека на улицата „Благоја Стевковски” пред угостителски објект по претходна меѓусебна расправија дошло до...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com