15.8 C
Skopje
Monday, October 25, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Пожар во затворот „Идризово“, на кратко евакуирани дел од затворениците

Во затворот „Идризово“ попладнево избил пожар во стариот дел од зградата, поради што била повикана пожарникарска екипа, а дел од зарворениците биле евакуирани од...

Девет лица полесно повредени во шест сообраќајки

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град...

Девет лица полесно повредени во шест сообраќајки

Скопје, 11 јули- Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на...

Крадците од НЛБ Банка во Сарај украле околу 115 илјади евра

Скопје, 9 јули- Од НЛБ Банка во Сарај каде што утрово се случи грабеж се украдени околу 115 илјади евра, а со цел побрзо...

Казнети 101 возач, oд сообраќај исклучени 16 возачи

Скопје, 9 јули- Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е...

Грабеж во експозитуратa на НЛБ Банка во Сарај

Скопје, 8 јули- Вооружена група изутрината ка ограбила експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје во општина Сарај. Нема повредени лица. Во моментов сѐ уште...

На Табановце приведен српски државјанин за „фалсификување исправа

На 07.07.2019 во 12.30 часот на Граничен премин „Табановце“, поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 од Кривичниот законик, приведен...

Тешко повредени мотоциклист и велосипедист

Скопје, 8 јули- Мотоциклист и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди, а 12 лица се лесно повредени во девет од вкупно 23...

Пронајден мртов маж во стан во Центар

Скопје. 5 јули- Вчера во 11.46 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„11-ти Октомври“ во Скопје бил пронајден починат С.С.(73)...

Турчин нападнат и ограбен на бензинска на автопатот Табановце – Куманово

Две лица нападнале и ограбиле турски државјанин вчера на бензинска станица на автопатот Табановце – Куманово, соопшти денеска СВР Куманово. Разбојништвото во кумановската полиција...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com