10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Крвава драма во Швајцарија: Иселеник од Македонија ја убил својата сопруга

И.Б, 37-годишник од Македонија, ја убил неговата сопруга во Швајцарија. Тој со нож ја убил неговата 34-годишна сопруга, пишува Индексонлајн. Пријател на жртвата, шокиран од настанот,...

Дваесет и две годишно момче нападнато од три лица

Скопје, 28 август- На 27.08.2019 во 02.55 часот во СВР Скопје, Џ.Х.(22) од Скопје пријавил дека на улица ,,Максут Садик’’ бил физички нападнат од...

Приведени четворица дилери на хероин во скопски Чаир

Скопје, 27 август- Хероин во 60 мали пакувања, марихуана и пиштол марка „Екол Фират Магнум ЕФ810399 Волтран“ се запленети во домовите на браќата Ф.П.(43)...

Тешко повреден мотоциклист, хоспитализиран на Клиника

Скопје, 27 август- Скопјанецот И.Х. (35) се здобил тешки телесни повреди откако синоќа, управувајќи мотоцикл „хонда“, изгубил контрола и паднал. Според МВР, несреќата се случила...

Се запали автомобил во движење во Ново Лисиче

Утрово околу 8 часот на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Ново Лисиче се запали автомобил, дознава Сител. Станува збор за автомобил марка "сеат кордоба" со скопски...

Камион удрил момче на велосипед во Муртино, итно пренесено во болница

Малолетен велосипедист се здобил со тешки телесни повреди откако бил удрен од камион во Струмичко. Вчера во 16.15 часот во село Муртино, струмичко, товарно моторно...

Приведен маж од Крушево за криумчарење на мигранти

Крушево, 22 август- Триесет и шестгодишен маж од Крушево бил приведен вчера поради криумчарење на мигранти. Како што соопшти МВР, на автопатот Куманово-граничен премин Табановце...

Тинејџер паднал од мопед и тешко се повредил

Скопје, 22 август- Тешко повреден 19-годишник откако со мопед паднал на паркинг во Скопје „Во 01.45 часот на паркинг на улица Јани Лукровски, Ф.В. од...

Сообраќајна несреќа во Охрид, 61-годишна жена се здоби со тешки повреди

Охрид, 21 август- Вчера на улицата „Илинденска“ во Охрид се случи сообраќајна незгода помеѓу две патнички возила управувани од охриѓани на 61 и 23-годишна...

Полни се улиците со возачи кои немаат возачка, полицијата ги лови

Скопје, 21 август- Полицијата и вчера ги скротувала опуштените возачи по улиците на Скопје. Први на удар биле „тркачите“. При контролите било констатирано дека...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com