10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Обвинение против скопјанец што беше фатен со еден килограм марихуана

Скопје, 16 октомври- Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе oбвинителен акт против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет...

Полицијата откри оружје во куќа во прилепско, приведен 32-годишен маж

Прилеп, 15 октомври- При претрес на дом и други простории кои ги користи лицето Е.З. (32) од прилепското село Лажани, полицијата откри и одзема...

Приведени шест дилери на дрога, меѓу нив и скопјанец

Скопјанец бил приведен вчера од страна на полицјата во одделни акции во текот на кои биле уапсени уште пет други лица во Скопје, Тетово...

Превртен камион во Хиподром

Скопје, 14 октомври- Се преврте камион во скопската населба Хиподром дознава 24-Инфо. На лице место моментално се екипите на брзата помош и полицијата, а засега...

Во тешката сообраќајна несреќа кај Струмица загина 19-годишна девојка, возачот е во болница

Струмица, 14 октомври- Деветнаесетгодишна девојка од Струмица, со иницијали С.Т. го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи утрово околу 4 часот,...

Додека полицајците купувале сендивичи, избегал затвореник од Идризово

Скопје, 14 октомври- Денеска околу 11 часот, затвореникот Фидан Исени им избегал на двајцата чувари кои од Клинички центар го носеле назад во затворот...

Над 160 казни за возачи во Скопје

Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје на 11.10.2019 во времето од 06,00 до 24,00 часот спроведе акциска контрола за...

Работник тешко повреден на машина во Гостивар

Гостивар, 11 октомври- На 10.10.2019 во 22,55 часот во СВР Тетово било пријавено дека во фирма за градежни материјали во Гостивар, Т.Т.(22) од Гостивар...

Гостиварец извршил 20 кражби за девет месеци

Гостивар, 11 октомври- Гостиварската полиција расчисти 20 кражби извршени во овој град и до Основното јавно обвинителство поднесе три кривични пријави против 35-годишен гостиварец...

Четворица повредени во сообраќајката на патот Велес – Чашка

Велес, 11 октомври- Четири лица се повредени во сообраќајката меѓу две патнички возила што се случи изутрината на регионалниот пат Велес-Чашка во месноста викана...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com