12.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Едно лице приведено поради тепачката во Градска болница

Скопје, 12 септември- Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа...

Тинејџер-моторџија настрада во судир со автомобил

Кочани, 11 септември- На 10.09.2019 во 14.26 часот на ул.„Маршал Тито“ во кочанското село Прибачево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „рено“,...

Приведена битолчанка, кај неа бил пронајден хероин

Гостивар, 11 септември- Утрово околу 1:30 часот по полноќ полициски службеници ја привеле С.В.(28) од Битола. МВР јави дека при претрес извршен со судска наредбa...

Скопјанец фатен додека истовара бегалци кај „Табановце“

Скопје, 11 септември- Четириесет и седумгодишен скопјанец вчера бил приведен на автопатот Куманово – Скопје. МВР јави дека на автопатот кај Граничниот премин „Табановце“ од неговото...

Кај жител на Грчец порнајдена дрога

Скопје, 10 септември- Вчера во 20.50 часот полициски службеници од СВР Скопје, во село Грчец го привеле Ј.М.(44) од Скопје затоа што при извршен...

Жена прегазена во Скопје

Скопје, 10 септември- Вчера во 16.20 часот на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С.(19)...

Две лица приведени на Бит пазар за поседување марихуана

Скопје, 10 септември- На 09.09.2019 во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, ги лишиле од слобода...

На Табановце уапсено лице барано преку Интерпол

Скопје, 9 септември- Во 2 часот после полноќ на Граничниот премин Табановце на излез од РСМакедонија бил лишен од слобода Г.К.(33) од Р.Албанија...

Со „Мерцедес“ покосил велосипедист среде Скопје- велосипедистот со тешки повреди пренесен во болница

Скопје, 9 септември- На 08.09.2019 во 15 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Ристо Шишков“ и улицата „Аминта Трети“, се случила сообраќајна...

Претепан благајник на патарина

Гостивар, 6 септември- Благајник на наплатната рампа Гостивар на автопатот „Мајка Тереза” бил удрен и навредуван од возач кој не сакал да плати...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com