10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Приведени три лица, нападнале таксист и му го одзеле возилото

Кичево, 24 октомври- Три лица, од кои едниот малолетник, во текот на вчерашниот ден се приведени во полициската станица во Кичево поради извршен физички...

Загина тракторист кај Македонска Каменица

Четириесет и седумгодишен жител на селото Тодоровци кај Македонска Каменица загинал откако се превртел тракторот што го управувал. Како што информираат од МВР, инцидентот се...

Двајца кумановци заработија кривични пријави поради трговија со наркотици

Куманово, 23 октомври- СВР Куманово на 22.10.2019 поднесе кривична пријава против Е.Г.(37) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство...

Во Тетово приведени 4 лица за поседување марихуана

Тетово, 23 октомври- На улицата ,,153" во Тетово вчера полицајци привеле четири лица, А.И. (27), В.Б. (21), Ш.Б. (29) и Р.Ј. (26), сите од...

Тешка сообраќајка во Скопје, шестмина повредени

Скопје, 23 октомври- Рано утрово на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ во Скопје се случила тешка сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно...

Тројца скопјани фатени со марихуана во „Сеат Леон“

Скопје, 22 октомври- Синоќа околу 22 часот во с. Горно Нерези, скопско, полициски службеници на СВР Скопје ги лишиле од слобода Д.С.(21), Д.Ш. (23)...

Девојка прегазена од автомобил во Тетово, со тешки повреди пренесена во болница

Тетово, 22 октомври- Дваесет и три годишна девојка е тешко повреда откако вчера околу 17 часот била удрена од автомобил. Несреќата, информира портпаролот на СВР...

Kубанци се обиделе нелегално да влезат во Македонија

Скопје, 22 октомври- Две лица од Куба се уапсени откако синоќа се обиделе незаконски да ја преминат границата помеѓу Грција и Северна Македонија. Од МВР...

Тројца повредени во судир на два мотоцикла на „Партизанска“

Скопје, 22 октомври- Две лица се повредени вчера во сообраќајна несреќа помеѓу два мотоцикла на бул. „Партизански одреди“ во Скопје. Во незгодата со тешки телесни...

Малолетници нападнале Мајка и ќерка во градски автобус

Скопје, 21 октомври- Мајка и ќерка биле нападнати во градски автобус во Скопје од група малолетници вчера попладне. Нападот се случил во автобус број 21,...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com