8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Прегазен пешак во Велес, со тешки повреди пренесен во болница

Велес, 22 ноември- Вчера напладне на улицата Борис Трајковски во Велес, возило управувано Н.Д.(67) од Велес, удрило во 86-годишен пешак. Во незгодата, пешакот се здобил...

Во две сообраќајни незгоди тешко повредени две лица

Охрид, 22 ноември- На улицата „Андреа Јованоски“ во Охрид, вчера, во 16.25 часот, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Лада“, со охридски...

Уапсена 59-годишна дадилка од Скопје поради напад врз двегодишно дете

Скопје, 22 ноемрви- Дадилката која беше фатена на камера како во игротека на угостителски објект во Скопје натепа двегодишно дете е приведена во полициска...

Муниција и дрога пронајдени во дом на скопјанец во Ѓорче Петров

Скопје, 20 ноември- Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано...

Тракторист загина кај охридското село Ливоишта

Охрид, 20 ноември- Несреќата во која тракторист го загуби животот во атарот на селото Ливоишта се случила вчера околу 13 часот, покажа првичната истрага...

Кичевец физички нападнал шумски полицаец

Кичево, 20 ноември- Дваесет и едногодишен кичевец е лишен од слобода откако вчера попладе нападнал вработен во Шумска полиција при одземање товарно возило со...

Прегазена жена во Штип

Штип, 19 номеври- На 18.11.2019 во 08.05 часот на пешачки премин на ул.„Васил Главинов“ во Штип, патничко моторно возило „опел кадет’’, со штипски регистарски...

Велосипедист тешко повреден на патот Прилеп – Крушево

Прилеп, 19 ноември- Вчера во 16:40 часот на регионалниот пат Прилеп – Крушево, патничко моторно возило „фолксваген венто", со прилепски регистарски ознаки, управувано од...

Родители донеле мртво новороденче во болница во Битола

Битола, 19 ноември- Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола, соопштија од битолската полиција. „Вчера околу 13:35 часот...

Во камион пронајдени над сто килограми марихуана, приведен маж од валандовско (Видео)

Скопје, 19 ноември- Граничната полиција на преминот „Табановце“ ноќеска во камион со приколка со бугарски регистарски ознаки пронајде 100 килограми марихуана. Приведен е возачот...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com