10.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Пешак од Грлјани почина по удар од возило

На локалниот пат село Јакимово-Виница, на влезот на просторот за паркирање на возила, патничко возило „шкода октавија" со винички регистарски ознаки, управувано од М.Ј....

Едно лице потешко повредено во сообраќајка во Скопје

Скопје, 3 октомври- Едно лице потешко повредено во сообраќајка во Скопје Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, а шест лица со лесни телесни...

Тешка сообраќајка во Аеродром

Скопје, 2 октомври- Едно лице завршило во болница по судир на два автомобили, утрово во населбата Аеродром, дознава 24 Инфо. Според МВР, сообраќајката се случила...

Прегазен велосипедист кај Македонски Брод

Кичево, 2 октомври- Вчера напладне на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило управувано од М.Ф. (55) од...

Скопјанец ограбил обложовалница, поднесено обвинение

Скопје, 2 октомври- Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело „Разбојништво“. „Обвинетиот 27-годишен жител на...

За една недела „пајакот“ кренал 295 возила во Скопје

Скопје, 1 октомври- Во текот на изминатата недела, од 23 до 29 септември, со специјалните возила пајак се подигнати 295 возила од јавните површини. –...

Запален 20 тонски камион товарен со плин

Кавадарци, 1 октомври- Се запали  20-тонски камион товарен со плин на патот Росоман-Кавадарци. Брзата реакција на пожарникарите спречи голема катастрофа, изјави Александар Чадамов, командир...

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Скопје, 1 октомври- Седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во пет од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на...

Во Кочани убиен 55-годишен маж

Кочани, 30 септември- Педесет и петгодишен маж е пронајден мртов со убодна рана во градите во неговиот дом во Кочани. Утрово, во 5.20 часот, Д....

Пешак прегазен во центарот на Скопје

Скопје, 30 септември- Пешак заврши во болница откако утрово беше прегазен на пешачки премин во центарот на Скопје, односно на завршувањето на пешачката зона...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com