33.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Сообраќајка на превојот Стража, сообраќајот е во прекин

Кичево, 1 август- Сообраќајна несреќа се случи претпладнево во близина на превојот Стража. Како што информираат од МВР, сообраќајката се случила во 10 часот и...

Едно лице потешко повредено во сообраќајка во Скопје

Скопје, 31 јули- Сопатник во моторно возило добил тешки телесни повреди во една од вкупно 16 сообраќајки во текот на изминатиот ден на подрачјето...

Судир на три возила кај Демир Капија, повредени двајца српски и двајца македонски државјани

Демир Капија, 31 јули- На автопатот Демир Капија-клучка Миравци во 01,20 часот по полноќ било пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу три патнички...

Воз удри во автомобил кај скопско Кондово, полесно повреден возачот

Скопје, 31 јули- Воз удри во автомобил „ситроен“ утрово кај скопското село Кондово, при што полесно е повреден возачот на автомобилот, потврдија за...

Притвор за двајца цариници за примање поткуп на граничниот премин Табановце

Куманово, 30 јули- Судот им определи 30-дневен притвор на двајцата царински службеници што беа приведени пред два дена на граничниот премин Табановце за...

Пожар во зграда во Гевгелија

Гевгелија, 30 јули- Пожарот избувнал денеска околу 11 часот во станбената зграда на улица „Ристо Чавдаров“. Според првичните сознанија, станарите од зградата веднаш и навремено...

Русин тешко повреден во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Штип, 29 јучи- На магистралниот пат Штип-Радовиш кај селото Лакавица на 28 јули се случил сообраќаен инцидент во кој „мерцедес“ управуван од 65-годишен Украинец,...

Изминатиот викенд се случиле 28 сообраќајки во Скопје

Скопје, 29 јули- На подрачјето на Град Скопје изминатиот викенд се случиле 28 сообраќајни незгоди, од кои во 14 има повредени лица, а во...

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајна несреќа во Чаир

Скопје, 26 јули- Дваесет и петгодишен мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера на крстосницата на улиците Џон Кенеди и...

Четворица тешко повредени во сообраќајки изминатите 24 часа во Скопје

Скопје, 26 јули- Еден возач на патничко моторно возило, двајца сопатници и еден возач на мотоцикл се здобиле со тешки телесни повреди, а 11...
- Advertisement -spot_img

Latest news