10.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Над 160 казни за возачи во Скопје

Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје на 11.10.2019 во времето од 06,00 до 24,00 часот спроведе акциска контрола за...

Работник тешко повреден на машина во Гостивар

Гостивар, 11 октомври- На 10.10.2019 во 22,55 часот во СВР Тетово било пријавено дека во фирма за градежни материјали во Гостивар, Т.Т.(22) од Гостивар...

Гостиварец извршил 20 кражби за девет месеци

Гостивар, 11 октомври- Гостиварската полиција расчисти 20 кражби извршени во овој град и до Основното јавно обвинителство поднесе три кривични пријави против 35-годишен гостиварец...

Четворица повредени во сообраќајката на патот Велес – Чашка

Велес, 11 октомври- Четири лица се повредени во сообраќајката меѓу две патнички возила што се случи изутрината на регионалниот пат Велес-Чашка во месноста викана...

Турчин баран од Интерпол уапсен на преминот Долно Блаце

Скопје, 10 октомври- На граничниот премин Долно Блаце при влез во земјава, во попладневните часови на 9 октомври бил уапсен 37-годишен турски државјанин. Како што...

Единаесет повредени во осум сообраќајки

Скопје, 10 октомври- Единаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во осум од вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле во текот на...

Притвор за скопски дилер во чиј дом било пронајдено и оружје

Скопје, 10 октомври- Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје поднесе кривична пријава против 30-годишен скопјанец кај кого при рутинска...

5 лица од Скопје уапсени за поседување марихуана

Скопје, 9 октомври- На 09.10.2019 во 01.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Самоилова“ го привеле Н.Ф.(31) од Скопје, затоа што при извршен...

Заталкан куршум оштети објект во Гостивар

Гостивар, 9 октомври- Во Секторот за внатрешни работи Тетово вчера било пријавено дека во периодот од 21 часот на 7-ми до 8 часот и...

Маж и жена каснати од кучиња скитници

Скопје, 9 октомври- Маж и жена од Скопје биле каснати од кучиња скитници. Првиот инцидент се случил во 8.20 часот. Во полициската станица во Центар,...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com