30.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Дете на велосипед тешко повредено во сообраќајка во Гостиварско

Гостивар , 23 септември- Дете на возраст од 11 години е тешко повредено во сообраќајна нeсреќа во Гостиварско. Како што информираат од МВР, во попладневните...

Приведен полицаец за мито од 20 евра

Тетово , 23 септември- Полициски службеници на СВР Тетово – Полициска станица Гостивар, вчера во околу 13 часот го лишиле од слобода 50...

Отворена истрага против скопјанец кај кого беше пронајдена марихуана и амфетамин

Скопје, 20 септември- Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено производство...

Сообраќајка меѓу два камиони и велосипед

Струмица, 20 септември- Велосипедист од Струмица е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера на улицата Климент Охридски во Струмица. Несреќата се случила...

Воз прегази 23-годишен мигрант

Скопе, 20 септември- Пакистанец на возраст од 23 години загина на пругата во близина на селото Ногаевци откако во него удрил воз што сообраќал...

Прегазен пешак во кичевско

Кичево,19 септември- Вчера во 11.30 часот на регионалниот пат Кичево - Осломеј, патничко возило „шевролет матиз“ со охридски регистарски ознаки, управувано од...

Настрада тракторист во струшко

Струга, 19 септември- Четириесетиосумгодишен тракторист од струшкото село Велешта загина во сообраќајна несреќа што се случи синоќа на регионалниот пат Струга-Дебар. Несреќата се случи...

Жител на струшко Подгорци се обидел да силува малолетна девојка

Охрид, 18 септември- Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“, Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична...

Мотоциклист падна во Вардар од мостот „Близнаци“

Скопје, 18 септември- На кејот на реката Вардар, во близина на мостот „Близнаци“ синоќа 28-годишен скопјанец управувајќи мотоцикл изгубил контрола и паднал во реката. М.М....

За еден ден уапсени петмина дилери во Скопје

Скопје, 17 септември- Петмина мажи од Скопје, на различна возраст се уапсени вчера под сомнение дека незаконски поседувале наркотици. „Вчера во 11:30 часот полициски службеници...
- Advertisement -spot_img

Latest news