23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Се запали автомобил во движење во Ново Лисиче

Утрово околу 8 часот на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Ново Лисиче се запали автомобил, дознава Сител. Станува збор за автомобил марка "сеат кордоба" со скопски...

Камион удрил момче на велосипед во Муртино, итно пренесено во болница

Малолетен велосипедист се здобил со тешки телесни повреди откако бил удрен од камион во Струмичко. Вчера во 16.15 часот во село Муртино, струмичко, товарно моторно...

Приведен маж од Крушево за криумчарење на мигранти

Крушево, 22 август- Триесет и шестгодишен маж од Крушево бил приведен вчера поради криумчарење на мигранти. Како што соопшти МВР, на автопатот Куманово-граничен премин Табановце...

Тинејџер паднал од мопед и тешко се повредил

Скопје, 22 август- Тешко повреден 19-годишник откако со мопед паднал на паркинг во Скопје „Во 01.45 часот на паркинг на улица Јани Лукровски, Ф.В. од...

Сообраќајна несреќа во Охрид, 61-годишна жена се здоби со тешки повреди

Охрид, 21 август- Вчера на улицата „Илинденска“ во Охрид се случи сообраќајна незгода помеѓу две патнички возила управувани од охриѓани на 61 и 23-годишна...

Полни се улиците со возачи кои немаат возачка, полицијата ги лови

Скопје, 21 август- Полицијата и вчера ги скротувала опуштените возачи по улиците на Скопје. Први на удар биле „тркачите“. При контролите било констатирано дека...

Четворица повредени во сообраќајка кај Костурино

Во сообрќајна несреќа што се случи во 10:40 часот на патот Струмица – Валандово пред селото Костурино повредени се четири лица кои се пренесени...

Двајца работници паднале од високо, едниот е тешко повреден

Скопје, 20 август- Повредени двајца работници во Скопје. Имено, вчера во клиниката „Мајка Тереза“ биле донесени лицата Б.С.(34) од Свети Николе и А.В.(31) од...

Скопјанец загина на сеча откако дрво го удрило во глава

Скопје, 19 август- Скопјанец на возраст од 27 години вчера попладне загинал при сеча на дрва. Додека траела сечата кај Ресен едно од дрвата го...

Двајца повредени и оштетен електричен столб при судир на две возила во Тетово

Тетово, 19 август- Две лица се повредени во сообраќајна незгода на булеварот „Видое Смилевски-Бато” во Тетово, а оштетен бил и метален електричен столб. Според...
- Advertisement -spot_img

Latest news