30.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Прегазен велосипедист кај Македонски Брод

Кичево, 2 октомври- Вчера напладне на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило управувано од М.Ф. (55) од...

Скопјанец ограбил обложовалница, поднесено обвинение

Скопје, 2 октомври- Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело „Разбојништво“. „Обвинетиот 27-годишен жител на...

За една недела „пајакот“ кренал 295 возила во Скопје

Скопје, 1 октомври- Во текот на изминатата недела, од 23 до 29 септември, со специјалните возила пајак се подигнати 295 возила од јавните површини. –...

Запален 20 тонски камион товарен со плин

Кавадарци, 1 октомври- Се запали  20-тонски камион товарен со плин на патот Росоман-Кавадарци. Брзата реакција на пожарникарите спречи голема катастрофа, изјави Александар Чадамов, командир...

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Скопје, 1 октомври- Седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во пет од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на...

Во Кочани убиен 55-годишен маж

Кочани, 30 септември- Педесет и петгодишен маж е пронајден мртов со убодна рана во градите во неговиот дом во Кочани. Утрово, во 5.20 часот, Д....

Пешак прегазен во центарот на Скопје

Скопје, 30 септември- Пешак заврши во болница откако утрово беше прегазен на пешачки премин во центарот на Скопје, односно на завршувањето на пешачката зона...

Обвиние за убиство на струмичанец чие тело беше пронајдено во буре

Струмица, 30 септември- Основното јавно обвинителство во Струмица подигна обвиние за извршено убиство против педесет и четиригодишниот М.В. од село Добрејци. Него обвинителството го...

Тројца повредени во сообраќајка кај Куманово

Куманово, 27 септмеври- Вчера околу 10.25 часот на крстосница од регионален пат Куманово – Свети Николе се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „југо...

Дете и маж каснати од кучиња скитници

Велес, 27 септмември- Триесет и тригодишниот Р.А. од Велес во полиција пријавил дека вчера околу 12.30 часот на улицата „Наце Димов“ во родниот град...
- Advertisement -spot_img

Latest news