Tри момчиња ограбиле скопјанец во Аеродром

На бул.„Јане Сандански“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода О.Б. (23) од Палиград - Зелениково и двајца...

А1он: Горан Бошевски е судијата кој дозволи да застарат кинеските провизии...

Судијата Горан Бошевски е претседателот на судечкиот совет во Кривичниот суд, кој дозволи со закажани во просек по две рочишта месечно да...

19- годишна девојка со автомобил удрила во пешак- две лица префрлени...

Куманово, 14 ноември- Вчера во кумановско Липково, 19- годишна девојка со автомобил удрила во пешак, по што пешакот и сопатникот во автомоблот...

Приведен маж поради поседување оружје без дозвола

Скопје, 14 ноември- Полицијата приведе триесет и девет годишен маж за поседување без дозвола на повеќе парчиња оружје и муниција.

Jанкулоска и Димовски до сведокот за фантомите во „Титаник“: Дали сте...

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“.

Малолетници се степаа во автобус на ЈСП

Во автобус на ЈСП, број 74 на булеварот „Кочо Рацин“, вчера се случила тепачка меѓу малолетници. Според пријавеното, се...

Арачиновец во фиока си чувал бомба

Основното јавно обвинителство поднело обвинителен акт против жител на скопското село Арачиново кој е обвинет за незаконско поседување оружје и распрскувачки материи.

Поднесено обвинение за разбојништво во спортска обложувалница, еден од извршителите е...

По спроведена истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело –...

Сведочење за „Титаник“: Ниту еден од проверените не беше на пријавената...

Полицаецот Агрон Кранлиевски од Ресен во предметот „Титаник“ на СЈО, сведочеше дека во 2012 година правел проверки на живеалишта на лица на...

Тешко повреден пешак на патот Липково – Куманово

Пешак со тешки телесни повреди е пренесен во болницата во Куманово откако на регионалниот пат Липково – Куманово, во него удрил автомобил.

Follow us...

3,947FansLike
140FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Моншалан: Европската перспектива на Северна Македонија не е доведена во прашање

Државната секретарка за европски прашања на Франција Амели де Моншалан ја искористи приликата пред Националното Собрание, каде се дебатираше за Предлог-законот за...

Дескоска – Чесните судии и обвинители не треба да се плашат од ветингот

Министерката за правда Рената Дескоска денеска изјави дека се залагаат за ветинг и оти чесните судии и обвинители не треба да се...

Филипче: Од утре почнува бесплатна вакцинација против сезонски грип

За бесплатната вакцинација против сезонски грип која почнува од утре набавени се вкупно 28 илјади вакцини, кои се бесплатни и наменети за...