Уапсени три момчиња во Кавадарци- го малтретирале малолетниот цимер

Кавадарци, 15 ноември- Полициски службеници вчера привеле еден осумнаесетгодишник и двајца малолетници на возраст од 17 и 16 години, во присуство на...

Кумановец тешко повреден откако скокнал од камионот што го управувал

Куманово, 15 ноември- Вчера попладне, кумановец се здобил со тешки повреди откако изгубил контрола над возилото и скокнал од камионот кој го...

Пронајдено изгорено машко тело во Тетово

Тетово, 15 ноември- Изгорено машко тело е најдено во остатоците од импровизирана барака што изгоре ноќеска во близина на спортската сала на...

Уапсен Албанец на преминот „Ќафасан“

Вчера во 12 часот на Граничен премин ,,Ќафасан’’ од слобода бил лишен А.А.(49) од Р.Албанија, затоа што при контрола било констатирано дека...

Се апсеа дилери во Тетово и во Скопје

Во текот на вчерашниот ден, пет лица биле уапсени на неколку различни локации низ Македонија поради поседување на марихуана.

Мајката на Пино: Зошто да трошиме пари на судење, сама призна-...

Да не бевте вие, немаше да бидеме тука. Тие четири коски што останаа и тие немаше да се најдат. Моето дете го...

Кумановец тешко повреден откако скокнал од камионот што го управувал

Вчера попладне, кумановец се здобил со тешки повреди откако изгубил контрола над возилото и скокнал од камионот кој го управувал, пренесуваат од...

Одложено првото рочиште за убиството на Пино, обвинетата се појави во...

Во кривичниот суд утрово беше одложено судењето за убиениот Пино Секондо, поради тоа што адвокатот на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска побара време за...

Случај ТНТ: Адвокатот на знае македонски, a oбвинетата потпишала полномошно кое...

По откажувањето на полномоштвото на адвокатот Димитар Дангов на обвинетата Елизабета Најдовска во случајот „ТНТ“ за одмаздничкото уривање на „Космос“ на 6...

Денеска почнува судењето за убиството на Пино

Денеска во Кривичниот суд почнува судењето за убиството на младиот Пино Секондо. Дваесет и двегодишната скопјанка Ангела Ѓорѓиевска е...

Follow us...

3,947FansLike
140FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Моншалан: Европската перспектива на Северна Македонија не е доведена во прашање

Државната секретарка за европски прашања на Франција Амели де Моншалан ја искористи приликата пред Националното Собрание, каде се дебатираше за Предлог-законот за...

Дескоска – Чесните судии и обвинители не треба да се плашат од ветингот

Министерката за правда Рената Дескоска денеска изјави дека се залагаат за ветинг и оти чесните судии и обвинители не треба да се...

Филипче: Од утре почнува бесплатна вакцинација против сезонски грип

За бесплатната вакцинација против сезонски грип која почнува од утре набавени се вкупно 28 илјади вакцини, кои се бесплатни и наменети за...