Дете паднало од мотор и со тешки повреди завршило во болница

Демир Хисар, 18 ноември- Петнаесет годишен малолетник од село Бараково е тешко повреден откако паднал од мотор. Несреќата, информираат...

Жена повредена во сообраќајка на патот Прилеп – Битола

Битола, 18 ноември- Педесет и четиригодишна жена е тешко повредена откако возилото во кое таа била сопатник удрило во земјена пречка на...

Oбвинет повраќа во судницата, судијата не го прекинува рочиштето

Уште едно нечовечно судење во Кривичниот суд. На денешното рочиште за случајот „Насилство во општина Центар“ на обвинетиот Даниел Трипуновски, кој има...

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за...

Петмина Кубанци приведени при обид за нелегален премин на границата

Петмина државјани на Куба се приведени на македонска територија откако се обиделе незаконски да ја преминат границата помеѓу Македонија и Грција.

Петнаесетгодишник од Бараково тешко повреден при пад од мотоцикл

Тинејџер од Бараково се здобил со тешки телесни повреди при пад од мотоцикл, соопшти Министерството за внатрешни работи. –...

Судар на мопед и автомобил кај Дреново, тешко повреден сопатник

Вчера попладне во 14.30 часот на патот мотел „Дреново“ - Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со кавадаречки...

Денеска пресуда за таткото на Боки 13

Миле Јовановски денеска ќе ја слушне првостепената одлука на Кривичниот суд за нанесување тешка телесна повреда на 7 јануари 2017 кога...

Сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола, сопатничката со повреди

На 17.11.2019 во 17.30 часот на патниот правец Прилеп – Битола, во близина на клучка Лагово, Н.Д.(61) од Струга, управувајќи товарно моторно...

Викендов во Скопје во сообраќајки полесно повредени 14 лица

Четиринаесет лица биле полесно повредени во 10 од вкупно 15 сообраќајни незгоди што викендов се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во...

Follow us...

3,947FansLike
140FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Моншалан: Европската перспектива на Северна Македонија не е доведена во прашање

Државната секретарка за европски прашања на Франција Амели де Моншалан ја искористи приликата пред Националното Собрание, каде се дебатираше за Предлог-законот за...

Дескоска – Чесните судии и обвинители не треба да се плашат од ветингот

Министерката за правда Рената Дескоска денеска изјави дека се залагаат за ветинг и оти чесните судии и обвинители не треба да се...

Филипче: Од утре почнува бесплатна вакцинација против сезонски грип

За бесплатната вакцинација против сезонски грип која почнува од утре набавени се вкупно 28 илјади вакцини, кои се бесплатни и наменети за...