17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
spot_img

CATEGORY

Хроника

Воз удри во автомобил кај скопско Кондово, полесно повреден возачот

Скопје, 31 јули- Воз удри во автомобил „ситроен“ утрово кај скопското село Кондово, при што полесно е повреден возачот на автомобилот, потврдија за...

Притвор за двајца цариници за примање поткуп на граничниот премин Табановце

Куманово, 30 јули- Судот им определи 30-дневен притвор на двајцата царински службеници што беа приведени пред два дена на граничниот премин Табановце за...

Пожар во зграда во Гевгелија

Гевгелија, 30 јули- Пожарот избувнал денеска околу 11 часот во станбената зграда на улица „Ристо Чавдаров“. Според првичните сознанија, станарите од зградата веднаш и навремено...

Русин тешко повреден во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Штип, 29 јучи- На магистралниот пат Штип-Радовиш кај селото Лакавица на 28 јули се случил сообраќаен инцидент во кој „мерцедес“ управуван од 65-годишен Украинец,...

Изминатиот викенд се случиле 28 сообраќајки во Скопје

Скопје, 29 јули- На подрачјето на Град Скопје изминатиот викенд се случиле 28 сообраќајни незгоди, од кои во 14 има повредени лица, а во...

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајна несреќа во Чаир

Скопје, 26 јули- Дваесет и петгодишен мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера на крстосницата на улиците Џон Кенеди и...

Четворица тешко повредени во сообраќајки изминатите 24 часа во Скопје

Скопје, 26 јули- Еден возач на патничко моторно возило, двајца сопатници и еден возач на мотоцикл се здобиле со тешки телесни повреди, а 11...

Со боксирач претепал тројца полицајци среде Скопје

Скопје, 25 јули- Скопското Обвинителство поведе постапка против 29-годишен скопјанец поради кражба на возило и напад врз тројца полицајци. Осомничениот синоќа спроти ТЦ „Мавровка“ во...

Двајца потешко повредени во сообраќајка на патот Прилеп – Крушево

Прилеп, 25 јули- Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионалниот пат Прилеп – Крушево, помеѓу „опел мерива“,...

Кривична за дваjца шверцери кои покрај дрва за Турција пренесувале и 10 килограми марихуана

Велешкиот суд одреди мерка притвор во траење од 30 дена за две лица за кои се води истражна постапка за кривично дело „неовластено производство...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com