23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022
spot_img

CATEGORY

Хроника

Хероин пронајден во домот на скопјанец

Скопје, 4 јули- Против 47-годишен скопјанец е поднесена кривична пријава поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

Во Скопје вчера казнети 58 возачи

Скопје, 4 јули- Две лица се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно осум сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во три...

Колегата ја вознемирувал, па го прободела со нож повеќе пати: Поведена постапка за обид за убиство

Гостивар, 3 јули- Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело...

Возејќи трактор се превртел и загинал

Неготино, 3 јули- 62-годишен маж загина откако се превртел со трактор. Како што информира полицијата, вчера во 11:30 часот било пријавено дека на локалниот...

Повреден градежен работник во Скопје

Скопје, 3 јули- Вчера во 11:00 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив...

Пронајдено починато момче во стан во Аеродром

Скопје, 2 јули- Момче било пронајдено починато во стан во населбата Аеродром, информираше МВР. -На 01.07.2019 година во 18.38 часот во СВР Скопје било пријавено...

Гостиварка со нож пробола гостин во кафеана

Гостивар, 2 јули- На 02.07.2019 година околу 06.05 часот во Полициската станица Гостивар, од Ургентен центар Гостивар било пријавено дека кај нив со повреди...

Трагедија во Кисела Вода: Маж најден мртов во стан

Скопје, 1 јули- Во стан во скопската населба Кисела Вода, викендов бил пронајден починат маж. Во скопската полиција од Итна медицинска помош било пријавено дека...

Триесетгодишен моторциклист загинал во сообраќајка на патот Богданци-Стојаково

Струмица. , 1 јули- Триесетгодишен моторциклист загинал во сообраќајка на патот Богданци-Стојаково, велат од СВР Струмица. – Вчера во 22.50 часот било пријавено дека на...

Во тетовско Желино татко ранил син со остар предмет

Тетово, 1 јули- Татко со остар предмет го ранил својот син по расправија откако го нашол во друштво со друго момче во тетовско Желино....
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com