-7.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022
spot_img

CATEGORY

Хроника

Трагедија во Кисела Вода: Маж најден мртов во стан

Скопје, 1 јули- Во стан во скопската населба Кисела Вода, викендов бил пронајден починат маж. Во скопската полиција од Итна медицинска помош било пријавено дека...

Триесетгодишен моторциклист загинал во сообраќајка на патот Богданци-Стојаково

Струмица. , 1 јули- Триесетгодишен моторциклист загинал во сообраќајка на патот Богданци-Стојаково, велат од СВР Струмица. – Вчера во 22.50 часот било пријавено дека на...

Во тетовско Желино татко ранил син со остар предмет

Тетово, 1 јули- Татко со остар предмет го ранил својот син по расправија откако го нашол во друштво со друго момче во тетовско Желино....

Разбојници ограбувале скопјанки во лифт

Скопското Основно обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица на возраст од 20 и 22 години осомничени дека сториле две разбојнички...

Дилер од Гевгелија фатен со дрога, ја криел кај рачната кочница во автомобилот

Скопското обвинителство поднесе обвинение против едно лице од Гевгелија за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Од Обвинителството велат дека...

Возач на автобус обвинет за сообраќајката на автопатот Велес-Скопје

Велешкото Јавно обвинителство до Основниот суд во Велес поднесе Обвинителен предлог против едно лице од Скопје, на возраст од 50 години, за кривично дело...

Петгодишно девојче се удави во базен во Скопје

Вчеравечер околу 21 часот, петгодишно девојче паднало во базен во угостителски објект во Скопје, а утрово околу 8.30 часот починало. „На 26.06.2019 година околу 21.10...

Роднини на пациентка физички нападнале лекарка на Клиниката за неврологија

На Клиниката за неврологија вербално и физички била нападната лекарка од страна на роднини на пациентка која во тој момент била донесена на прием,...

Двајца повредени во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Двајца возачи од Виница и од Штип се тешко повредени во сообраќајната несреќа која што се случи на патот Штип – Радовиш, кај м.в....

Сообраќајка кај Охрид, повредено малолетно девојче

Две лица се здобиле со тешки повредиво сообраќајната несреќа која вчера во 20.15 часот се случила на крстосницата на магистралниот пат Охрид –...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com