8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
spot_img

CATEGORY

Хроника

Разбојници ограбувале скопјанки во лифт

Скопското Основно обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица на возраст од 20 и 22 години осомничени дека сториле две разбојнички...

Дилер од Гевгелија фатен со дрога, ја криел кај рачната кочница во автомобилот

Скопското обвинителство поднесе обвинение против едно лице од Гевгелија за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Од Обвинителството велат дека...

Возач на автобус обвинет за сообраќајката на автопатот Велес-Скопје

Велешкото Јавно обвинителство до Основниот суд во Велес поднесе Обвинителен предлог против едно лице од Скопје, на возраст од 50 години, за кривично дело...

Петгодишно девојче се удави во базен во Скопје

Вчеравечер околу 21 часот, петгодишно девојче паднало во базен во угостителски објект во Скопје, а утрово околу 8.30 часот починало. „На 26.06.2019 година околу 21.10...

Роднини на пациентка физички нападнале лекарка на Клиниката за неврологија

На Клиниката за неврологија вербално и физички била нападната лекарка од страна на роднини на пациентка која во тој момент била донесена на прием,...

Двајца повредени во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Двајца возачи од Виница и од Штип се тешко повредени во сообраќајната несреќа која што се случи на патот Штип – Радовиш, кај м.в....

Сообраќајка кај Охрид, повредено малолетно девојче

Две лица се здобиле со тешки повредиво сообраќајната несреќа која вчера во 20.15 часот се случила на крстосницата на магистралниот пат Охрид –...

Вчера во Скопје „Пајакот“ подигнал 50 возила

На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје превземени се мерки и активности пришто е констатирано дека 53 возачи управувале возила со брзина поголема...

Пронајдено безживотно тело на 38-годишен маж во Карпош

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото во Карпош, каде пред зграда беше пронајдено безживотно тело на 38-годишен маж. Во...

За 4 дена 33 сообраќајќи, едно лице е загинато

Триесет и три сообраќајни незгоди се случиле во периодот од 23 мај до вчера на подрачјето на Скопје, а во нив едно лице е...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com