Пронајдено изгорено машко тело во Тетово

Тетово, 15 ноември- Изгорено машко тело е најдено во остатоците од импровизирана барака што изгоре ноќеска во близина на спортската сала на...

Уапсен Албанец на преминот „Ќафасан“

Вчера во 12 часот на Граничен премин ,,Ќафасан’’ од слобода бил лишен А.А.(49) од Р.Албанија, затоа што при контрола било констатирано дека...

Се апсеа дилери во Тетово и во Скопје

Во текот на вчерашниот ден, пет лица биле уапсени на неколку различни локации низ Македонија поради поседување на марихуана.

Мајката на Пино: Зошто да трошиме пари на судење, сама призна-...

Да не бевте вие, немаше да бидеме тука. Тие четири коски што останаа и тие немаше да се најдат. Моето дете го...

Кумановец тешко повреден откако скокнал од камионот што го управувал

Вчера попладне, кумановец се здобил со тешки повреди откако изгубил контрола над возилото и скокнал од камионот кој го управувал, пренесуваат од...

Одложено првото рочиште за убиството на Пино, обвинетата се појави во...

Во кривичниот суд утрово беше одложено судењето за убиениот Пино Секондо, поради тоа што адвокатот на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска побара време за...

Случај ТНТ: Адвокатот на знае македонски, a oбвинетата потпишала полномошно кое...

По откажувањето на полномоштвото на адвокатот Димитар Дангов на обвинетата Елизабета Најдовска во случајот „ТНТ“ за одмаздничкото уривање на „Космос“ на 6...

Денеска почнува судењето за убиството на Пино

Денеска во Кривичниот суд почнува судењето за убиството на младиот Пино Секондо. Дваесет и двегодишната скопјанка Ангела Ѓорѓиевска е...

Tри момчиња ограбиле скопјанец во Аеродром

На бул.„Јане Сандански“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода О.Б. (23) од Палиград - Зелениково и двајца...

А1он: Горан Бошевски е судијата кој дозволи да застарат кинеските провизии...

Судијата Горан Бошевски е претседателот на судечкиот совет во Кривичниот суд, кој дозволи со закажани во просек по две рочишта месечно да...

Follow us...

3,064FansLike
138FollowersFollow
409FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“.

Ѓоргиевски ѝ одговори на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски.

Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот ...