Даул: Неотворањето на преговорите со Скопје и Тирана ја отвора вратата...

Неотворањето на преговорите на ЕУ со Северна Македонија и Албанија е стратешка грешка со која е изгубен кредибилитетот на Унијата и со...

Заев: Светлината на Европа е нашата водилка, кога тие светла згаснаа...

Светлината на Европа е нашата водилка. Сега кога тие светла згаснаа ние сме во темнина и кој знае каде може да тргнеме,...

Судскиот совет со осуда за однесувањето на Рускоска

Судскиот совет на Република Северна Македонија најостро го осудува однесување на јавната обвинителка Вилма Рускоска и смета дека е во спротивност на...

„Од гаќи ќе ве истресам со финансиска истрага“, им пишала Русковска...

Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска вчера реку СДСМ порака им најавила на судиите од Апелација дека ќе...

Заев: Светлината на Европа е нашата водилка, кога тие светла згаснаа...

Светлината на Европа е нашата водилка. Сега кога тие светла згаснаа ние сме во темнина и кој знае каде може да тргнеме,...

ГИ ЗАМАЈУВА ЛИ МАКРОН ЗЕМЈИТЕ КАНДИДАТИ: Предлогот на Париз за проширување...

Француски предлог за промена на политиката на проширување без поддршка во Советот на ЕУ за општи работи. Кажано да за „нон-пејпер“ не...

Обвинителката Русковска и апелациските судии меѓу себе се закануваат со финансиски...

Одлуката на Апелацискиот суд Скопје Катица Јанева да оди во куќен притвор очигледно е дека ги помати сметките на многумина. Вчера откако...

МВР демантира дека има изградба на мигрантски кампови во нашата држава

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на...

Русковска најави финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во...

Обвинителката Вилма Русковска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална...

Истражување: Еден процент од граѓаните можат да купат стан, 12 немаат...

Само еден процент од граѓаните во земјава може да си дозволат да купат стан или викендичка, 57 отсто имаат доволно за храна...

Follow us...

3,886FansLike
138FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Пленковиќ: Новите правила што ги предлага Макрон за проширувањето – непотребни

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска изјави дека новите правила за проширувањето на ЕУ што ги предлага Франција се непотребни, бидејќи...

Партиски извори од СДСМ: Оливер Спасовски ќе биде технички премиер

Оливер Спасовски ќе го наследи Заев на премиерската функција во владата задолжена за организација на изборите дознава сител. Информацијата...

Села и Тимоние разговараа за „Нон Пејперот„ и ставот на Франција кон земјата

Тие разговараа за ставот на Франција кон Македонија и Албанија во однос на нивниот пат кон ЕУ и „Нон Пејперот„ на Франција...