17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022
spot_img

CATEGORY

Технологија

Samsung ќе позајми една важна функција од Apple Watch за Apple Watch!

Додека смартфон пазарот стагнира поради недостаток на иновации, паметни часовници стануваат се попопуларни.. Иако Apple не беше првата компанија која претстави ваков уред, сепак паметните...

Нов флегшип на Huawei: „Кружна“ камера и петкратен оптички зум

И покрај постоечката двомесечна блокада од страна на американската администрација, кинеската компанија Huawei не се откажува од следниот премиум модел на телефон. Како што...

Рендери за Google Pixel 4 XL покажуваат класична горна рамка без засек

Google претходно објави фотографија од задната страна на претстојниот Pixel 4 смартфон, но дизајнот на предната страна досега воглавно беше непознаница. Доверливиот дојавувач @OnLeaks сега...

Apple можеби подготвува флексибилен iPad

Веќе некое време се појавуваат информации за плановите на Microsoft да креира флексибилен Surface таблет, а судејќи според најновите извештаи, Apple исто така сериозно...

Побрз од Android и iOS: Huawei работи на сопствен оперативен систем

Откако американските компании ѝ откажаа соработка, Huawei се реши да развие сопствен оперативен систем кој ќе биде именуван HongmengOS. Според тврдењата од кинеската компанија,...

Apple MacBook Air (2019) и MacBook Pro (2020) ќе имаат нов дизајн на тастатура

Apple ја разгледува можноста да престанат со користење на т.н. „Buttery“ тастатура на своите лаптопи, која дебитираше во 2015 година. Наместо тоа, компанијата веќе работи...

Новиот Galaxy Watch Active ќе има поддрпка за EKG и детекција на пад

Apple го објави Watch Series 4 со поддршка за EKG и детекција на пад, што привлече доста фанови на носечките уреди. Сега Samsung истите...

Honor 9X ќе биде објавен на 23-ти јули

Една од најуспешните серии на паметни телефони на Honor наскоро ќе биде повторно вклучена.Honor 9X ќе биде објавен на 23 јули и ќе го...

Фејсбук го реши проблемот и се извини

Како што најверојатно и сами забележавте, Фејсбук вчера во текот на попладневните часови имаше проблеми со испраќање на фотографии и видео снимки.Проблемот во најголема...

Новиот iPhone ќе има „грпка“ на задниот дел

Од iPhone 6 до iPhone 8, изгледот на уредите не се менуваше премногу, но дизајнот беше променет за новата серија X, која веројатно ќе...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com