23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022
spot_img

CATEGORY

Технологија

Побрз од Android и iOS: Huawei работи на сопствен оперативен систем

Откако американските компании ѝ откажаа соработка, Huawei се реши да развие сопствен оперативен систем кој ќе биде именуван HongmengOS. Според тврдењата од кинеската компанија,...

Apple MacBook Air (2019) и MacBook Pro (2020) ќе имаат нов дизајн на тастатура

Apple ја разгледува можноста да престанат со користење на т.н. „Buttery“ тастатура на своите лаптопи, која дебитираше во 2015 година. Наместо тоа, компанијата веќе работи...

Новиот Galaxy Watch Active ќе има поддрпка за EKG и детекција на пад

Apple го објави Watch Series 4 со поддршка за EKG и детекција на пад, што привлече доста фанови на носечките уреди. Сега Samsung истите...

Honor 9X ќе биде објавен на 23-ти јули

Една од најуспешните серии на паметни телефони на Honor наскоро ќе биде повторно вклучена.Honor 9X ќе биде објавен на 23 јули и ќе го...

Фејсбук го реши проблемот и се извини

Како што најверојатно и сами забележавте, Фејсбук вчера во текот на попладневните часови имаше проблеми со испраќање на фотографии и видео снимки.Проблемот во најголема...

Новиот iPhone ќе има „грпка“ на задниот дел

Од iPhone 6 до iPhone 8, изгледот на уредите не се менуваше премногу, но дизајнот беше променет за новата серија X, која веројатно ќе...

Повторно бизарен проблем со познатиот производител на смартфони

По проблематичниот модел од минатата година, сега корисниците имаат „проблеми“ и со најновиот модел. Корисниците на OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro примале бизарни спам...

Galaxy Fold бил пуштен пред да биде спремен – истакнува директорот на Samsung

Додека чекаме да видиме кога ќе биде најавена новата дата за почетокот на продажба на Galaxy Fold, директорот на компанијата даде свое мислење за...

По брзина на интернет сме рангирани на 78 место во светот

Државава според брзината на интернет е рангирана на 78 место во светот од страна на специјализираниот британски сајт за споредба на телекомуникациски услуги Cable.co.uk....

Sony ќе го претстави Xperia 2 na IFA 2019

Sony Xperia 1 е името на новиот предводник на компанијата на пазарот на паметни телефони, кој беше официјално претставен во февруари. Се чини дека...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com