23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021
spot_img

CATEGORY

Технологија

The Verge го анализира новиот Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung продолжува да го продлабочува својот бренд на паметни рачни часовници и е сериозна конкуренција на Apple Watch и Wear OS на Google. Технолошкиот гигант...

OnePlus 6, 6T, 7 и 7 Pro добија Android Q Developer Preview 4

OnePlus го објави четвртиот Developer Preview за Android Q, достапен за минатогодишните и годинашните телефонски компании: OnePlus 6, 6T, 7 и 7 Pro. Списокот на промени...

Huawei поднесе барање за заштита на називите P300, P400 и P500

Huawei аплицираше за неколку трговски марки во Канцеларијата за интелектуална сопственост во Велика Британија. Имињата најверојатно би се користеле за телефони, а станува збор за P300, P400 и P500. Исто...

Популарноста на Huawei му штети на Qualcomm

Кинескиот производител продолжува да го шири својот удел на пазарот на смартфони и покрај проблемите со санкциите од страна на САД. Втората половина од...

Galaxy Tab S6 и Watch Active 2 пристигнуваат на 7 август!

Samsung официјално потврди дека Tab S6 и Galaxy Watch Active 2 пристигнуваат на 7 август. Почнувајќи од Tab S6, таблетот ќе доаѓа со Snapdragon 855, 6GB RAM...

Објавени нови рендери за Motorola One Action

Линијата телефони со Android One на Motorola наскоро ќе се прошири кога официјално ќе биде претставен новиот Motorola One Action. Сега се појавија рандери, кои се чини дека се...

Сериозна конкуренција на iPad: Ова е новиот Galaxy Tab S6

Јужнокорејскиот гигант и официјално го претстави својот најнов таблет - Galaxy Tab S6. Продажбата на Galaxy Tab S6 започнува на 6-ти септември, а новиот таблет...

Huawei Mate X се ближи до датата на пуштање во продажба

Почетокот на новата револуција кај паметните телефони која требаше да почне оваа година, сепак се покажа дека малку ќе доцни. Со одложувањето на продажбата...

Apple ќе открие седум нови верзии на iPad

Компанијата Apple се очекува есенва да открие дури седум верзии на iPad, меѓу кои еден подостапен модел за оние со поплиток џеб, објави Forbes. Исто...

Нова технологија на Oppo: Флексибилен OLED екран без рамки

Оваа година смартфон компанијата се натпреваруваат кој ќе претстави најголем дисплеј со најиновативна технологија и без никакви рамки. Меѓу главните играчи се Samsung, Apple,...
- Advertisement -spot_img

Latest news