-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021
spot_img

CATEGORY

Технологија

Дали Mercedes-Benz наскоро ќе ги издишува гумите при итно сопирање?

Недоволно напумпани гуми создаваат многу повеќе триење. Mercedes-Benz сега сака да ги издувува автомобилските гуми со молскавична брзина во итен случај. Системот ќе се...

Blue Origin во декември ќе испрати шест туристи во вселената

Компанијата Blue Origin се подготвува да испрати нови туристи во вселената, беше потврдено преку Twitter. Ова ќе биде првпат ракетата на Blue Origin да полета...

Флексибилниот смартфон на Google може да пристигне следната година

Откако изминатите неколку години работеше на прототипи, компанијата Google наводно планира да претстави флексибилен Pixel смартфон на преклоп во 2022 година. Според кодот скриен во апликацијата...

WhatsApp има нова опција за испраќање и примање пораки

WhatsApp има нова функција која им овозможува на корисниците да го поврзат својот профил со дополнителни уреди. Оваа функција осигурува корисниците да продолжат да испраќаат...

Samsung Design Studio – онлајн платформа за дизајнирање на уникатниот Bespoke фрижидер

Компанијата Samsung Electronics и Bespoke фрижидерите,  со нивните иновативни дизајни, освоија златна наградата на International Forum (iF) Design Award 2020, сребрена награда, и награда ...

Започнува продажбата на Huawei nova 9 на македонскиот пазар

Најновиот паметен телефон на Huawei може да се купи по препорачана крајна цена од 29.999 денари Од денес, најновиот смартфон на Huawei – претставник на...

Конечно откриено колку антитела остануваат во телото по инфекцијата

Колку долго антителата остануваат во телото по инфекцијата со Ковид е едно од клучните прашања што се поставува од почетокот на пандемијата. Една нова...

Корисниците се жалат на проблеми кај Pixel 6 серијата телефони

На Pixel 6 и Pixel 6 Pro се појавија првите проблеми, вклучувајќи треперење на екранот и неочекуван ефект на зелена нијанса, известуваат некои од...

Германија почна со тестирање на надземни кабли за полнење на електрични камиони на автопат (ВИДЕО)

Како и секој инфраструктурен проект, тој би бил скап, но професор по машинство од Кембриџ вели дека постои начин да се направи исплатлив Mercedes, Volvo...

Одложен е летот на SpaceX кон Меѓународната вселенска станица

Лансирањето на мисијата SpaceX до Меѓународната вселенска станица (ISS) е одложено за среда поради лошото време во Кејп Канаверал, Флорида. Мисијата привлече големо внимание во...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com