-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021
spot_img

CATEGORY

Технологија

Steam со нов рекорд – повеќе од 27 милиони корисници во ист момент

Последниот рекорд кој беше достигнат беше во месец април со 26 милиони корисници во исто време на својата платформа, сега беше надминат. Популарната гејминг услуга имаше...

НАСА: Нема закана од судир со астероид следните 100 години

Ниту еден од астероидите познати на научниците не се закана за судир со Земјата следниве сто години, изјави заменик-раководиителот на НАСА, Томас Зурбухен. НАСА планира...

Откриени сите членови на Poco X4 серијата, пристигнуваат во Q1 2022

Неодамна откривме дека Poco напорно работи на претстојните X4 и X4 NFC модели, првиот наменет за индискиот пазар без NFC, а вториот би требало...

Honor 60 прикажан на нови фотографии во четири бои

Официјалната објава на серијата Honor 60 ќе се случи на 1 декември, а како што се приближува лансирањето, бројот на информации за Honor 60...

Германски модел за постарите возачи: Вратете ја дозволата и ве очекува бесплатен јавен превоз!

Повеќе од една третина од учесниците во сообраќајот кои доживеале сообраќајна несреќа се 65 или постари Властите во многу држави размислуваат како да ги намалат...

Револуционерни детски седишта: Конечно во нив има функционално воздушно перниче!

При фронтален судир, седиштето нуди приближно 50% повеќе заштита од традиционалните детски седишта свртени нанапред, велат од Cybex Сybex направи мала револуција со седиштето Anori...

Четири нови рендери на смартфони на Nokia прикажуваат свеж дизајн

Се чини дека Nokia се подготвува да лансира четири нови смартфони. Иако датумот на лансирање на овие уреди сè уште не е објавен, се...

Escape Vista, веројатно најубавиот мобилен дом на светот (ВИДЕО)

Минимализмот и животот во мал простот не е за секого, па сепак, оние на кои овој начин на живот им станал прифатлив, не би...

Blue Origin во декември ќе испрати шест туристи во вселената

Компанијата Blue Origin се подготвува да испрати нови туристи во вселената, беше потврдено преку Twitter. Ова ќе биде првпат ракетата на Blue Origin да полета...

ЗЕМЈАТА ЌЕ ИМА ПРСТЕНИ КАКО ОНИЕ НА САТУРН Ѓубрето ќе кружи во орбитата

Прстени како оние кои ги има планетата Сатурн наскоро може да има и нашата планета Земја, но не од кристали и метеорити туку од ѓубрето...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com