23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021
spot_img

CATEGORY

Технологија

Во претпродажба нови лаптопи на MSI со Intel Tiger Lake процесори

Откако Intel потврди дека планира да ја освежи својата Tiger Lake линија преку Tiger Lake-R , процесорите, производителите на лаптопи се подготвуваат да ги...

USB-C конекторот добива унапредување

Во текот на оваа година се очекуваат нови USB-C кабли и уреди, кои ќе ја поддржат новата USB спецификација. Според неа, USB-C ќе биде...

Вселенски отпад ја погодил и оштетил Меѓународната вселенска станица

Парчиња вселенски отпад што биле премали за да се следат од безбедносните системи ја погодиле Меѓународната вселенска станица (ISS) и ја оштетиле нејзината роботска...

Nintendo Switch Pro наскоро ќе биде објавен со 7-инчен OLED екран

Nintendo Switch конзолата е стара веќе четири години, а наскоро се очекува да добие замена. Неофицијалното име на новата конзола е Nintendo Switch Pro...

Microsoft тврди дека Edge прегледникот има најдобри перформанси на Windows 10

Microsoft сега ја присвојува титулата за најдобар браузер кога се во прашање перформансите, за својот Edge прегледник. Компанијата постепено додаваше нови функции во Edge...

Samsung Galaxy Z Fold3 ќе има камера под екранот од внатрешната страна

Samsung Galaxy Z Fold3 би требало да има камера под екранот за внатрешната „предна“ камера. Дојавувачот @FrontTron во последните неколку месеци собираше информации за...

Sony го зајакнува PlayStation во обидот да стигне до милијарда корисници

Состанокот за корпоративна стратегија доаѓа во време кога некои се прашуваат дали Sony некогаш ќе може да иновира како порано, а одговорот на компанијата...

Microsoft ја најави „следната генерација“ на Windows

Компанијата Microsoft не зборува за своите големи планови за Windows оперативниот систем на овонеделната Build 2021 конференција, бидејќи се подготвува за посебен настан посветен...

Објавена новата верзија на паметните очила Spectacles (ВИДЕО)

Новите паметни очила Spectacles овозможуваат да се гледа светот во проширена реалност Американската компанија Snap претстави нова верзија на своите паметни очила Spectacles. Новите очила користат...

Автономен брод без екипаж тргнува на пат преку Атлантикот (ВИДЕО)

Целосно автономен брод наскоро ќе почне патување преку Атлантикот, а на него нема да има екипаж. Се работи за бродот наречен Mayflower 400, кој ќе...
- Advertisement -spot_img

Latest news