16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022
spot_img

CATEGORY

Технологија

Новиот iPhone ќе има „грпка“ на задниот дел

Од iPhone 6 до iPhone 8, изгледот на уредите не се менуваше премногу, но дизајнот беше променет за новата серија X, која веројатно ќе...

Повторно бизарен проблем со познатиот производител на смартфони

По проблематичниот модел од минатата година, сега корисниците имаат „проблеми“ и со најновиот модел. Корисниците на OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro примале бизарни спам...

Galaxy Fold бил пуштен пред да биде спремен – истакнува директорот на Samsung

Додека чекаме да видиме кога ќе биде најавена новата дата за почетокот на продажба на Galaxy Fold, директорот на компанијата даде свое мислење за...

По брзина на интернет сме рангирани на 78 место во светот

Државава според брзината на интернет е рангирана на 78 место во светот од страна на специјализираниот британски сајт за споредба на телекомуникациски услуги Cable.co.uk....

Sony ќе го претстави Xperia 2 na IFA 2019

Sony Xperia 1 е името на новиот предводник на компанијата на пазарот на паметни телефони, кој беше официјално претставен во февруари. Се чини дека...

Фотографии и спецификации: Samsung Galaxy Watch Active 2

Бидејќи првите Galaxy Watch Active уреди беа претставени пред само 4 месеци, фановите очекуваа дека втората генерација ќе пристигне за најмалку година дена. Но,...

Galaxy Note 10 ќе доаѓа со радикални промени кај камерите

Откако Galaxy S9 беше претставен со S Pen пенкалото на Note 9, изгледа дека сега Samsung подготвува и неколку радикални промени за следниот уред...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com