Конечно го октривме датумот за новиот Apple MacBook Pro

Apple во текот на вчерашниот ден претстави нова верзија од нивниот познат MacBook Pro лаптоп компјутер. Главната вест е што тој веќе нема...

Првите рендери на Galaxy A51 откриваат четири задни камери

Galaxy A серијата на Samsung доживеа неколку радикални промени во последните неколку години, позајмувајќи голем дел од спецификациите и дизајнот од премиум...

Погледнете го преклопниот Motorola Razr во три нови видеа

Motorola го претстави својот преклопен Motorola Razr паметен телефон опремен со флексибилен OLED екран. Уредот е своевиден омаж на Motorola Razr V3 телефонот...

Продажбата на Huawei WatchGT 2 во Македонија започна со летечки старт

Новата  46мм верзија на WatchGT на Huawei стана достапна и во Северна Македонија и истата се нудисо два дизајни – целосно црн...

Осмо издание на Конференцијата за дигитални комуникации „AllWeb“

Експерти за дигитална трансформација, маркетинг и комуникации на денешното осмо издание на Конференцијата за дигитални комуникации AllWeb во Скопје споделуваат свои знаења...

Најскапиот досега: Рачен часовник продаден за 31 милион долари

Рачниот часовник на познатиот швајцарски произведувач “Patek Philippe” e продаден на аукција за рекордни 31 милион долари и со тоа стана...

Фејсбук годинава изгаснал над 5 милијарди лажни профили

Фејсбук објави вчера дека затворила дури 5,4 милијарди лажни профили од својата платформа од почетокот на годинава, над двојно повеќе од...

OnePlus 7T Pro McLaren се распродаде за 60 секунди!

OnePlus го претстави 7T Pro пред месец дена, но компанијата не потврди кога може да го очекуваме ексклузивниот McLaren Edition. Без посебно...

Смартфоните на Xiaomi алармираат при земјотрес

Пред неколку месеци, Xiaomi објави функција за предупредување за земјотрес, а подоцна и официјално ја додаде во фирмверот на своите нови паметни...

Galaxy S11 линијата ќе има три големини и пет варијанти

Добро познатиот дојавувач Еван Блас (@evleaks) има некои нови интересни информации за претстојните модели од Galaxy S11 линијата на Samsung. Тој во...

Follow us...

3,064FansLike
138FollowersFollow
409FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“.

Ѓоргиевски ѝ одговори на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски.

Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот ...