Бобан се откажал од Хрват за да потпише фудбалер од Србија!

Еден од челниците на новиот Милан, Звонимир Бобан, според хрватските медиуми се откажал од обидите да дојде до потписот на хрватскиот репрезентативец...

Суботиќ потпиша за дебитантот во Бундес лигата

Српскиот дефанзивец и поранешен фудбалер на Борусија Дортмунд, Невен Суботиќ ги засили редовите на новиот германски прволигаш Унион Берлин. Суботиќ доаѓа како...

Занети за „трансферот“ на Лаутаро во Барселона: Тој е важен играч...

Изминативе неколку денови низ медиумите се појави информација за една голема бомба, трансфер на Лаутаро Мартинез од Интер во Барселона.

Погба испраќа барање за трансфер, Јунајтед веќе најде замена

Според тврдењата на англиските медиуми, Пол Погба во наредните денови и официјално ќе испрати барање за трансфер до раководството на Манчестер Јунајтед.

Марио Манџукиќ го напушта Јувентус и се враќа во Бундеслигата

Слично како со Жоао Кансело, Маурисио Сари уште на самиот старт посочи дека нема да има место во неговиот тим и за...

Ништо од Ловрен, Милан се насочува кон Настасиќ

Повремениот рерпрезентатицец на Србија и член на Шалке, Матија Настасиќ ова лето би можел да направи трансфер во Серија А.

Де Томас се сели во Бенфика

Соиграчот на Столе Димитиревски минатата сезона во Рајо Валјекано, Раул Де Томас, кариерата ќе ја продолжи во Португалија. Де Томас ќе игра...

Џиџи пристигна, легендата се врати во Јувентус

Утрово во клупскиот камп на Јувентус навивачите и новинарите го пречекаа легендарниот голман Џиџи Буфон. Јувентус дефинитивно ќе биде...

Официјално: Френк Лампард е нов тренер на Челси

Френк Лампард е нов тренер на Челси, легендарниот фудбалер на сините се врати на Стемфорд Бриџ во друга улога, потпиша тригодишен договор...

Манчестер Јунајтед не се откажува од Де Геа

Првиот голман на „Црвените Ѓаволи“ ова лето ќе одлучи дали ќе остане на Олд Трафорд или ќе прифати една од понудите на...

Follow us...

4,222FansLike
137FollowersFollow
414FollowersFollow
1,990SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Одронот кај Сенце над 50 кубни метри камен и земја

Вработените на дебарската секција на „Македонија пат” максимално се ангажрани во дорасчистувањето на одронот, кој утрово падна на патниот правец Дебар –...

МЗ: Уништивме сомнителен инсулин од паралелен увоз набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ, тие да...

Министерството за здравство преку соопштение го повика ВМРО-ДПМНЕ да одговори зошто набавувало сомнителен инсулин и да не манипулира на сметка на здравјето...

Македонија на 65-то место на рангирањето на Global Peace Index

Македонија се наоѓа на 65-то место на рангирањето на Global Peace Index за 2019 година напредувајќи за 23-места во однос на минатата...