16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022
spot_img

CATEGORY

Спорт

Реал Мадрид тргна по потписот на Ван де Бек, Ајакс ја одреди цената

Ајакс на распродажба, холандскиот тим имаше блескава сезона зад себе, стигна до полуфиналето од Лигата на шампионите елиминирајќи ги претходно Реал Мадрид и Јувентус,...

Челси најде „дупка“ во правилата за да го купи Ковачиќ и покрај забраната за трансфери

Матео Ковачиќ ќе биде првото засилување за Френк Лампард, медиумите од Англија и Шпанија пренесуваат дека Челси и Реал си подале рака за трансфер...

Барса брзо ѝ ги врати парите на Валенсија, го купи Нето за 26 милиони евра плус уште 9 милиони во бонуси

Само 12 часа по трансферот во кој Јаспер Силесен го замени Камп Ноу со Местаља, Барса и Валенсија соопштија нова зделка, голманот Нето се...

Донарума си оди од Милан: Следна дестинација е Париз!

Милан е во преговори со ПСЖ за трансфер на голманот Џанлуиџи Донарума, јавуваат италијанските медиуми. Неговиот агент Мино Рајола е веќе во Париз каде...

Гвардиола во Реал Мадрид ја пронајде замената за Давид Силва, таа ќе го чини 80 милиони евра

Давид Силва ќе ја почне својата последна сезона во Манчестер Сити, а Пеп Гвардиола не остава ништо на случајот, уште сега сака да ја...

ПСЖ не го сака Кутињо, сака друг фудбалер на Барса во понудата за Нејмар

Трансфер сагата на Нејмар не е блиску до крајот, но информациите велат дека преговорите меѓу двата клуба се веќе започнати, па речиси секојдневни ќе...

Рубен Семедо излезе од затвор и потпиша за Олимпијакос

Вилјареал го продаде португалскиот дефанзивец Рубен Семедо на Олимпијакос за 4.5 милиони евра, откако на грчкиот клуб не му пречеше криминалното минато на Семедо,...

Сари: Пушев по 60 цигари дневно

Италијанскиот стратег Маурицио Сари од неодамна е тренер на Јувентус. Сари во јавноста најмногу е познат по својата зависност од пушење цигари, а во едно...

Бенфика потврди дека за Жоао Феликс добила понуда „тешка“ 126 милиони евра

Бенфика доцна синоќа објави дека доби понуда за својот најдобар фудбалер Жоао Феликс во износ од 126 милиони евра. Клубот од Португалија откри дека понудата...

Конечно падна договор, Ван Бисака ќе биде петтото најскапо засилување на Манчестер јунајтед

Кристал Палас и Манчестер јунајтед си пружија рака, Ван Бисака во следните 24 часа треба да ги комплетира медицинските прегледи и да потпише договор...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com