17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022
spot_img

CATEGORY

Спорт

Дани Алвес се враќа во Италија?

Бразилецот неодамна потврди дека после две поминати сезони во дресот на париски ПСЖ, ќе го напушти „Паркот на принцовите“. Наводно Алвес веќе им ги понудил...

Милинковиќ Савиќ има мегаломанска понуда за трансфер?

Српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ Савиќ е се поблиску од трансфер на својата кариера. Откако одигра одлична сезона во Серија А, а со Лацио освои и...

Познати и деталите: Нејмар потпишува петгодишен договор со Барса, за двојно помала плата од ПСЖ

Бразилецот Нејмар, по две сезони, се поизвесно се враќа повторно во Барселона. Нејмар го напушти каталонскиот клуб летото 2017 година кога одлучи да се...

Играчите на Манчестер веруваат дека заминувањето на Погба ќе биде од корист за тимо

Според информациите на „Дејли мејл“ играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, е близу до заминување од тимот. Медиумите во Англија повикувајќи...

Интер и Милан потврдија дека ќе градат нов „Сан Сиро“

Двата фудбалски гиганта од Милано, Интер и Милан, потврдија дека имаат намера да го срушат стариот „Сан Сиро“ и да го заменат со нов...

Италијанските медиуми тврдат: Де Роси кариерата ја продолжува во лутиот ривал на Рома

Искусниот италијански фудбалер Даниеле Де Роси одлучи да ја напушти Рома на крајот од сезоната, откако не доби продолжување на договорот. Играчот од средниот...

Капело: Ако Јуве го донесе Де Лихт, сезоната е завршена пред да почне!

Дефанзивецот на Ајакс, Матијс де Лихт е близу до трансфер во Јувентус. Според медиумите во Италија „бјанконерите“ се подготвени на 19-годишниот Холанѓанец да му...

Роналдо со овој потег му покажа на Сари кој е главен во Јувентус

По долго чекање пристигна потврда дека Маурицио Сари е нов тренер на Јувентус. Италијанецот напорно работи на тоа неговите играчи да сфатат што од нив...

Ниту самиот Хамес не знае каде ќе игра следната сезон

Колумбискиот репрезентативец, Хамес Родригез ова лето сигурно уште еднаш ќе го промени клубот. На 1. јули му истекува двегодишната позајмица во Баерн и ќе се...

Кулибали можe и ќе остане во Наполи

Фудбалерот на Наполи, Калида Кулибали, рече дека постојат шанси тој да остане во Неапол и следната сезона. – Не знам дали ќе останам во Наполи....
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com