Пандев: Со победа над Израел да ги завршиме квалификациит

Сакаме со победа над Израел и со евентуално освојување на третото место во групата да ги завршиме квалификациите за Европското првенство (ЕП)...

Израелците најавуваат офанзивен фудбал на Националната арена „Тоше Проески“

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното...

Меси ја спаси Аргентина од пораз на дуелот со Уругвај

Репрезентација на Аргентина одигра нерешено 2:2 на пријателски натпревар со Уругвај синоќа во Тел Авив. Уругвајците беа на прагот...

Луис Енрике ќе се врати на клупата на Шпанија

Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Шпанија Луис Енрике повторно ќе ја преземе оваа функција во националниот тим, објави „Мундо Депортиво“ повикувајќи...

Сколари го менува Липи на чело на Кина?

Бразилскиот фудбалски стручњак Луис Фелипе Сколари може да седне на селекторското место во кинеската фудбалска репрезентација, пренесува „Ксинхуа спортс“.

Вечера од Роналдо како извинување за неговото однесување на мечот со...

Соиграчите на Кристијано Роналдо ќе добијат вечера од Португалецот кој на овој начин сака да им се извини за неговото непристојно однесување....

Ибрахимовиќ ја преферира Болоња, но неговата сопруга има други планови

Златан Ибрахимовиќ наскоро треба да одлучи каде ќе ја продолжи кариерата, неколку клубови од Серија А се опција. „Газета...

Пандев: Само еднаш потфрливме во овој циклус, сега со победа да...

Македонската фудбалска репрезентација утревечер ќе се соочи со Израел со желба победнички да ги заокружи квалификациите за Евро 2020, во кои не...

Барселона и Реал Мадрид во војна за дефанзивецот на Интер

Дефанзивецот на Интер, Милан Шкрињар се најде во сферата на интереси на Барселона и Реал Мадрид. Претходно Интер доби...

Јувентус со прва понуда за голгетерското „чудо“ Халанд

Со само 19 години Ерлинг Халанд игра фантастично оваа сезона и буквално ја воодушеви фудбалска Европа со своите настапи во Лигата на...

Follow us...

3,947FansLike
140FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Моншалан: Европската перспектива на Северна Македонија не е доведена во прашање

Државната секретарка за европски прашања на Франција Амели де Моншалан ја искористи приликата пред Националното Собрание, каде се дебатираше за Предлог-законот за...

Дескоска – Чесните судии и обвинители не треба да се плашат од ветингот

Министерката за правда Рената Дескоска денеска изјави дека се залагаат за ветинг и оти чесните судии и обвинители не треба да се...

Филипче: Од утре почнува бесплатна вакцинација против сезонски грип

За бесплатната вакцинација против сезонски грип која почнува од утре набавени се вкупно 28 илјади вакцини, кои се бесплатни и наменети за...