23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022
spot_img

CATEGORY

Спорт

БИЛИЌ на клупата на ВБА

Славен Билиќ хрватскиот тренер се врати на британското острово. По пауза од неколку години тој ке ја предводи екипата на Вест Бромвич Албион. ВБА...

„Марка“ пишува: Операцијата „Мбапе“ планирана за 2020, Реал Мадрид не сака да влезе во војна со ПСЖ

Шпанскиот весник пишува дека челниците во Реал Мадрид и дефинитивно не сакаат клубот да влезе во војна со францускиот првак во случајот со Мбапе...

Бразил – Аргентина е можно полуфинале

Големото јужноамериканско фудбалско дерби Бразил – Аргентина е можната двојка од полуфиналето на Копа Америка, бидејќи двете репрезентации се најдоа во истата половина на...

Дани Алвес се враќа во Италија?

Бразилецот неодамна потврди дека после две поминати сезони во дресот на париски ПСЖ, ќе го напушти „Паркот на принцовите“. Наводно Алвес веќе им ги понудил...

Милинковиќ Савиќ има мегаломанска понуда за трансфер?

Српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ Савиќ е се поблиску од трансфер на својата кариера. Откако одигра одлична сезона во Серија А, а со Лацио освои и...

Познати и деталите: Нејмар потпишува петгодишен договор со Барса, за двојно помала плата од ПСЖ

Бразилецот Нејмар, по две сезони, се поизвесно се враќа повторно во Барселона. Нејмар го напушти каталонскиот клуб летото 2017 година кога одлучи да се...

Играчите на Манчестер веруваат дека заминувањето на Погба ќе биде од корист за тимо

Според информациите на „Дејли мејл“ играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, е близу до заминување од тимот. Медиумите во Англија повикувајќи...

Интер и Милан потврдија дека ќе градат нов „Сан Сиро“

Двата фудбалски гиганта од Милано, Интер и Милан, потврдија дека имаат намера да го срушат стариот „Сан Сиро“ и да го заменат со нов...

Италијанските медиуми тврдат: Де Роси кариерата ја продолжува во лутиот ривал на Рома

Искусниот италијански фудбалер Даниеле Де Роси одлучи да ја напушти Рома на крајот од сезоната, откако не доби продолжување на договорот. Играчот од средниот...

Капело: Ако Јуве го донесе Де Лихт, сезоната е завршена пред да почне!

Дефанзивецот на Ајакс, Матијс де Лихт е близу до трансфер во Јувентус. Според медиумите во Италија „бјанконерите“ се подготвени на 19-годишниот Холанѓанец да му...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com