Кејн најдобар стрелец во квалификациите за ЕП

Капитенот на Англија, Хари Кејн стана најдобар стрелец во квалификациите за Европско фудбалско првенство во 2020 година. На осум натпревари, тој постигна...

Разрешувањето на Покетино ќе го чини Тотенхем околу 20 милиони фунти

Тотенхем ќе мора да му плати оштетата на досегашниот тренер Маурисио Покетино. Премиерлигашот вчеравечер го смени Покетино со Жозе Мурињо на тренерското...

Познати 20 учесници на ЕУРО 2020, остануваат уште четири места

По завршување на последното коло од квалификациите за Европското фудбалско првенство, познати се 20 учесници кои ќе настапат на завршницата на континенталното...

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода...

Жозе Мурињо е новиот тренер на Тотенхем

Жозе Мурињо и официјално е новио менаџер на фудбалерите на Тотенхем, потврдија утрово од лондонскиот клуб. Договорот помеѓу двете страни е потпишан...

Јоаким Лев наброи шест репрезентации кои се пред Германија во трката...

Селекторот на репрезентацијата на Германија, Јоаким Лев смета дека неговата селекција нема да биде меѓу фаворитите за освојување на континенталниот собир кој...

Платини го советува Јувентус да го донесе Мбапе

Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе, би можел да го засили Јувентус, изјави поранешниот претседател на УЕФА и поранешен играч на Јуве, Мишел...

Покетино го напушта Тотнем: Тројца кандидати за „жешкото“ столче во Лондон

Тренерот на Тотнем, Маурицио Покетино наводно на своите пријатели им кажал дека ќе го напушти клубот од Лондон, откако сезонава не му...

Имобиле: Се надевам дека Италија ќе го освои ЕП

Самодовербата кај репрезентацијата на Италија и тоа како порасна после фантастичните одиграни квалификации за ЕП. Италија во својата група...

Кулушевски дебитираше за сениорскиот состав на Шведска

Швеѓанецот со македонско потекло Дејан Кулушевски дебитираше за сениорската фудбалска репрезентација на „викинзите“ на квалификацискиот натпревар за ЕП-2020 со Фарски Острови и...

Follow us...

3,947FansLike
140FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Моншалан: Европската перспектива на Северна Македонија не е доведена во прашање

Државната секретарка за европски прашања на Франција Амели де Моншалан ја искористи приликата пред Националното Собрание, каде се дебатираше за Предлог-законот за...

Дескоска – Чесните судии и обвинители не треба да се плашат од ветингот

Министерката за правда Рената Дескоска денеска изјави дека се залагаат за ветинг и оти чесните судии и обвинители не треба да се...

Филипче: Од утре почнува бесплатна вакцинација против сезонски грип

За бесплатната вакцинација против сезонски грип која почнува од утре набавени се вкупно 28 илјади вакцини, кои се бесплатни и наменети за...