Милнер сака да го обнови договорот со Ливерпул

Играчот од средниот ред на Ливерпул, Џејмс Милнер изјави дека е заинтересиран за нов договор со актуелниот европски шампион. Сегашниот договор важи...

Му се тресе столчето на Унаи Емери

Поразот од Шефилд Јунајтед и нерешениот резултат со Кристал Палас ја направија неизвесна иднината на Унаи Емери во Арсенал.

Џака одби да се извини поради инцидентот со навивачите, па ќе...

Англиско „Метро“ утринава објави дека Гранит Џака одбил јавно да се извини поради срамниот потег на дуелот против Кристал Палас, кога ги...

Бејл: За Брегзит знам, Џонсон мислев дека е градоначалник, а не...

Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл, во интервју за лондонски „Телеграф“, изјави дека не знае кој е премиер на Велика Британија. Велшанецот...

Азар: Не е лесно да се носи „седумката” по Роналдо и...

Напаѓачот на Реал Мадрид, Еден Азар истакна дека не чувствува притисок да се носи со статусот наследник на Кристијано Роналдо. Белгиецот, откако...

Еден натпревар на Нејмар го чини ПСЖ повеќе од милион евра

Француските медиуми пресметаa дека Нејмар го чини Пари Сен-Жермен повеќе од еден милион евра за секој одигран натпревар. Во...

Американките возбудени што ќе работат со Андоновски: Добивме прекрасен човек за...

Македонскиот тренер Влатко Андоновски од синоќа и официјално е нов селектор на најтрофејната фудбалска нација во женски фудбал, откако ја наследи Џил...

Се прават пресметки: Јувентус планира нов мегатрансфер!

Во фантастичниот Мбапе се крие заменикот на Роналдо, Старата дама влегува во битка со Реал за потписот на Французинот.

Ванда Нара имала поинакви планови: Го терав Икарди да потпише за...

Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди летово го напушти Интер и замина на едногодишна позајмица од ПСЖ. Toj игра одлично во дресот на францускиот...

Италијанците тврдат: Роналдо ќе ја добие „Златната топка“

„Франс Фудбал“ веќе го објави списокот на 30 номинирани фудбалери кои ќе се борат за престижната награда „Златна топка“, а победникот ќе...

Follow us...

3,947FansLike
140FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Моншалан: Европската перспектива на Северна Македонија не е доведена во прашање

Државната секретарка за европски прашања на Франција Амели де Моншалан ја искористи приликата пред Националното Собрание, каде се дебатираше за Предлог-законот за...

Дескоска – Чесните судии и обвинители не треба да се плашат од ветингот

Министерката за правда Рената Дескоска денеска изјави дека се залагаат за ветинг и оти чесните судии и обвинители не треба да се...

Филипче: Од утре почнува бесплатна вакцинација против сезонски грип

За бесплатната вакцинација против сезонски грип која почнува од утре набавени се вкупно 28 илјади вакцини, кои се бесплатни и наменети за...