Милан со последна понуда за Анхел Кореа

Италијанскиот клуб е подготвен да плати 40 милиони евра за 24-годишниот Аргентинец, како и уште пет милиони во форма на разни бонуси....

Претседателот на ПСЖ сака на тренерското место да го донесе Симеоне

Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер ал-Хелаифи изрази желба следниот тренер на тимот да биде Диего Симеоне од Атлетико, пренесува „Ле 10 спорт”.

Кулушевски дебитираше за сениорскиот состав на Шведска

Швеѓанецот со македонско потекло Дејан Кулушевски дебитираше за сениорската фудбалска репрезентација на „викинзите“ на квалификацискиот натпревар за ЕП-2020 со Фарски Острови и...

Посебна трибина за жени на стадионот во Техеран

Трибина на стадионот во Техеран со околу 4.600 места за седење, ќе биде резервирана само за жени, на мечот помеѓу Иран и...

Горан Пандев: Може да го изненадиме Зрински иако е фаворит

Горан Пандев им посака успех на фудбалерите на ФК Академија Пандев кои во утре дебитираат на Европската сцена против Зрински од Босна....

Мурињо: Клоп сака месо, а на „Олд Трафорд“ доби риба

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по натпреварот со Манчестер Јунајтед зборувал рекол дека противникот игра секогаш дефанзивно против неговиот тим, а поранешниот...

Луис Енрике ќе се врати на клупата на Шпанија

Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Шпанија Луис Енрике повторно ќе ја преземе оваа функција во националниот тим, објави „Мундо Депортиво“ повикувајќи...

Аталанта натпреварите од Лигата на шампионите ќе ги игра на „Џузепе...

Како што е познато, Аталанта е меѓу четирите претставници на италијанска Серија А во Лигата на шампионите идната сезона.

Манџукиќ го одбра Манчестер јунајтед

Искусниот хрватски фудбалски интеранционалец Марио Манџукиќ, според англиските и италијанските медиуми го одбрал за нов клуб Манчестер јунајтед. Англискиот премиерлигаш веќе подолго...

Официјално: Стариџ ќе игра во Турција

Поранешниот играч на Ливерпул, Даниел Стариџ, потпиша со Трабзонспор, официјално објавија од турскиот клуб. Напаѓачот пристигнува како слободен агент. Неговиот договор е...

Follow us...

4,222FansLike
137FollowersFollow
414FollowersFollow
1,990SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Одронот кај Сенце над 50 кубни метри камен и земја

Вработените на дебарската секција на „Македонија пат” максимално се ангажрани во дорасчистувањето на одронот, кој утрово падна на патниот правец Дебар –...

МЗ: Уништивме сомнителен инсулин од паралелен увоз набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ, тие да...

Министерството за здравство преку соопштение го повика ВМРО-ДПМНЕ да одговори зошто набавувало сомнителен инсулин и да не манипулира на сметка на здравјето...

Македонија на 65-то место на рангирањето на Global Peace Index

Македонија се наоѓа на 65-то место на рангирањето на Global Peace Index за 2019 година напредувајќи за 23-места во однос на минатата...