Солшер го провоцира Сити: Сега барем редовно го играме дербито на...

Оле Гунар Солшер се закача со Манчестер Сити пред големото дерби, вели дека во негово време ретко играл против градскиот ривал бидејќи...

Роџерс го откачи Арсенал и потпиша нов договор со Лестер

Брендан Роџерс ги отстрани сите дилеми околу својата иднина откако денеска потпиша нов договор како менаџер на Лестер, со важност до 2025...

Реал Мадрид ќе го рекламира туризмот во Турција

Маичките со кои тренираат фудбалерите на Реал Мадрид, во иднина ќе имаат реклама на „Туризмот на Турција“, а овој договор за спонзорирање...

Челси ќе може да купува во јануари, Судот за спортска арбитража...

Сините" добија зелено светло да пазарт во зимскиот преоден рок откако Судот за спортска арбитража им ја прифати жалбата и ја преполови...

„БОМБА“ ВО НАЈАВА: Македонија директно во финалето во Лигата на Нации!?

Ексклузивна информација доаѓа од Косово, противникот на нашата земја во полуфиналето во Лигата на Нации. Но, можеби нема да ни биде противник,...

Бејл повторно се повредил

Фудбалскиот клуб „Реал Мадрид“ соопшти дека Герет Бејл кратко ќе отсуствува од тренажниот процес поради повредата на бутниот мускул. Претходно Реал ги...

Алегри само со два збора најави каде ќе работи од лето

Поранешниот кормилар на Милан и Јувентус, Масимилијано Алегри од летово е без работа откако „старата дама“ го замени со Маурицио Сари, па...

Дејвид Мојс после шест години се враќа во Евертон?

Евертон доживеа убедлив пораз во градското дерби против Ливерпул, а синоќа челниците на клубот одлучија да му врачат отказ на тренерот Марко...

По„Црн Петок“ се огласи уредникот на „Кориере“: Сите што се кренавте...

Вчера во Италија се крена голема прашина поради насловната страна на познатиот италијански весник „Кориере дело Спорт“, а сега се огласи главниот...

Конте: Квалитетни резерви? Не е време за плачење

Тренерот на Интер, Антонио Конте е многу амбициозен да го освои Скудетото оваа сезона, особено откако неговиот тим изби на првата позиција...

Follow us...

4,222FansLike
137FollowersFollow
414FollowersFollow
1,990SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Одронот кај Сенце над 50 кубни метри камен и земја

Вработените на дебарската секција на „Македонија пат” максимално се ангажрани во дорасчистувањето на одронот, кој утрово падна на патниот правец Дебар –...

МЗ: Уништивме сомнителен инсулин од паралелен увоз набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ, тие да...

Министерството за здравство преку соопштение го повика ВМРО-ДПМНЕ да одговори зошто набавувало сомнителен инсулин и да не манипулира на сметка на здравјето...

Македонија на 65-то место на рангирањето на Global Peace Index

Македонија се наоѓа на 65-то место на рангирањето на Global Peace Index за 2019 година напредувајќи за 23-места во однос на минатата...